? تشخیص سرطان تیروئید در ادرار انسان توسط سگ‌ | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

 

یک سگ آموزش دیده توانسته وجود سرطان تیروئید را در ۸۸ درصد موارد به درستی در نمونه ادرار بیماران شناسایی کند.

دکتر دونالد بودنر، رئیس بخش سرطان‌شناسی غدد درون‌ریز دانشگاه علوم پزشکی آرکانزاس اظهار کرد: فرآیندهای تشخیصی کنونی برای سرطان تیروئید اغلب با نتایج نامطمئن همراه بوده و منجر به مراجعات پزشکی مکرر و تعداد زیادی از عمل‌های جراحی تیروئید غیرضروری می‌شود.

 

اما اکنون محققان معتقدند که می‌توان از سگ های آموزش‌ دیده برای تشخیص سرطان تیروئید از روی بوی آن در مراحل اولیه و جلوگیری از جراحی‌های نابجا بهره برد.

به گفته آن‌ها، دقت این روش تنها کمی کمتر از بیوپسی بوده که بطور کلی به عنوان اولین روش برای آزمایش وجود سرطان در غدد تیروئید استفاده می‌شود. مزیت تشخیص بویایی سگها، غیرتهاجمی و ارزان بودن آن است.

محققان پیش از این یک سگ نژاد ژرمن شپرد به نام به فرانکی را برای شناسایی بوی سرطان در بافت تیروئید بدست آمده از چندین بیمار آموزش داده بودند. سگها از ۱۰ برابر گیرنده بویایی بیشتر از انسان برخوردار بوده و فرانکی اولین سگی است که برای تشخیص بیماری تیروئید خوش‌خیم از سرطان تیروئید از روی بوی ادرار فرد آموزش دیده است.

در این بررسی، نمونه ادرار ۳۶ بیمار در اولین مراجعه آنها به کلینیک تیروئید و پیش از آزمایش بیوپسی از آن‌ها جمع‌آوری شد. نتایج پاتولوژی جراحی در ۱۵ بیمار به عنوان سرطان و در ۱۹ تن به عنوان بیماری تیروئید خوش‌خیم تشخیص داده شد. سپس نمونه‌های ادرار در اختیار فرانکی قرار گرفت تا آن‌ها را بو کند. هیچکدام از کنترل‌کنندگان سگ و مسئول هماهنگی تحقیق از نتایج اولیه سرطان‌شناسی باخبر نبودند.

فرانکی در زمان تشخیص بوی سرطان روی زمین دراز کشیده و در زمان عدم حضور آن، روی خود را برمی‌گرداند. نتایج بدست آمده نشان داد که واکنش سگ با تشخیص پاتولوژی جراحی در ۳۰ مورد از ۳۶ نمونه مطابقت داشت و این که حساسیت حیوان ۸۶٫۷ درصد صحیح بود.

محققان تصمیم دارند برنامه خود را با همکاری دانشکده دامپزشکی آبرن گسترش دهند. این دانشکده دو سگ بمب‌ یاب خود را تحت آموزش محققان برای تشخیص بوی سرطان تیروئید قرار خواهد داد.

نتایج این تحقیق در نود و هفتمین نشست سالانه انجمن غدد درون‌ ریز در سان‌ دیگو ارائه خواهد شد.

منبع : ایسنا

گردآوری : لوسی پـــت

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (8 votes cast)
تشخیص سرطان تیروئید در ادرار انسان توسط سگ‌, ۳٫۰ out of 5 based on 8 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *