? کمک های اولیه به گربه ها | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

کمک های اولیه به گربه ها

در مواقع مسمومیت

گربه ها از جمله حیواناتی هستند که به مواد سمی خیلی حساس بوده و براحتی دچار مسمومیت می‌شوند . سموم از راههای مختلفی می تواند وارد بدن گربه شود . مثلا ً خوردن برگ برخی گیاهان که آلوده به مواد آفت‌کش است و یا در اثر خوردن جوندگان مسموم (مسمومیت در اثر استریکتین) . برخی مواقع ممکن است سموم مستقیما ً بوسیله برخی افراد بی عاطفه و کینه‌جو به حیوان خورانده شود . در مواردی نیز دیده شده که گربه ها بخاطر مصرف مقادیر زیادی نمک طعام ، دچار مسمومیت با این ماده شده‌اند .

کمک اولیه به گربه ها

به هرحلا در مواقعی که مشکوک هستید گربه خانگی شما مسموم شده ، تا رساندن آن به دامپزشک اقدامات حمایتی را باید انجام دهید . یکسری علائم در موقع مسمومیت وجود دارد که تا حدودی به شما در تشخیص آن کمک خواهند کرد . این علایم ممکن است شامل تهوع ، استفراغ ، تشنج ، افزایش ضربان قلب ، اسهال ، افزایش حرکات تنفسی (در مسمومیت با استریکنین) و حساسیت در مقابل تحریکات بیرونی باشد . به‌هرحال وقتی که با موارد مسمومیت برخورد کردید ، سعی کنید مقادیر زیادی آب ، به حیوان بخورانید . زیرا اینکار سبب کاهش غلظت سم و افزایش دفع آن شده و عوارض ناشی از آنرا کاهش خواهد داد  . با این وجود اکثر حیوانات مسموم در این حالت میل به خوردن آب ندارند و یا اساسا ً قادر به نوشیدن آن نیستند ، بنابراین هرگز به زور سعی در خوراندن آب به حیوان نکنید  .

 

خوراندن زغال نیز بدلیل جذب سم به خود ، می‌تواند مفید واقع شود . گذشته از این اگر گربه مسموم شما استفراغ نکرده ، بطریقی (برای مثال خوراندن مواد محرک مانند خردل حل شده در آب یا کربنات سدیم) در حیوان ایجاد استفراغ کنید ، چرا که اینکار باعث خواهد شد ، مقادیر زیادی از سموم جذب نشده ، از معده خارج شود . به هرحال بهترین کار این است که گربه مسموم خود را هر چه زودتر نزد دامپزشک ببرید و سعی کنید مقداری از سم خورده شده یا مقداری از مواد استفراغ شده را نیز بهمراه داشته باشید ؛ چرا که اینکار در تشخیص نوع مسمومیت بسیار مفید خواهد بود .

در مواقع خونریزی خارجی

در مواقعی که گربه خانگی شما به هر دلیلی دچار خونریزی شود ، اولین و مهمترین اقدام کنترل خونریزی می‌باشد . برای اینکار می‌توانید با بستن قسمت بالای عضوی که خونریزی در آن واقع شده (بستن نورنیکت) تا حدود آنرا کنترل کنید . البته باید دقت داشته باشید که اگر این تورنیکت مدت زیادی باقی بماند ممکن است باعث گانگرن آن عضو بشود . در ضمن با فشار یک تامپون یا یک دستمال تمیز و استریل نیز می‌توانید بطور موقت خونبندی کنید و سپس با دامپزشک خود تماس بگیرید . اگر خونریزی جزئی باشد می‌توانید از کمپرس آب سرد نیز استفاده کنید  .

در مواقع بروز زخم ها و جراحات

اگر گربه شما دچار زخمهای کوچک ، بدون خونریزی یا با خونریزی جزئی شود ، می‌توانید با ضد عفونی کردن موضع بوسیله بتادین و گذاشتن قطعات یخ (جهت خونبندی) و نهایتا ً بانداژ ناحیه با آن برخورد کنید . ولی درصورتیکه خونریزی از آن شدید و یا زخم ایجاد شده بزگ باشد ، ممکن است نیاز به بخیه و اقدامات دیگر داشته باشد . بهمین خاطر بهتر است که حیوان را نزد دامپزشک خود ببرید تا در صورت نیاز آن را بخیه زده و از آنتی‌بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده کند .

منبع : کلینیک دامپزشکی پرشین

گردآوری : لوسی پت

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.3/5 (4 votes cast)
کمک های اولیه به گربه ها, ۳٫۳ out of 5 based on 4 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *