? فرهنگ نگهداری حیوان خانگی در ایران | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فرهنگ نگهداری حیوان خانگی در ایران

فرهنگ نگهداری حیوان خانگی در ایران (مقدمه):
زمانیکه فردی را در خیابان، پارک، پیاده رو … می بینم که قلاده سگی، سبد گربه ای یا قفس پرنده ای در دست دارد ناخوداگاه از ته دل خوشحال می شوم. نه اینکه چون دامپزشکم یا فکر کسب و کار باشم، شادمان از فرهنگی هستم که پیامدهای بسیار مثبتی به دنبال دارد.

فلسفه نگهداری حیوانات خانگی

به خاطر دارم دوران شاد کودکی را که من و بسیاری از افراد مانند من می بایست می آموختیم روش درست زندگی کردن را، می بایست آگاه می شدیم اما… زمانیکه در کوچه و خیابان مشغول بازی بودیم در صورت مشاهده گربه ای در آن حوالی، به مثابه یک شکارچی کلافه، وحشیانه به سویش می دویدیم و با سنگ و بعضی اوقات دمپایی بدرقه اش می کردیم.هنوز زمزمه خاطرات دوستان و اطرافیان از شلیک ساچمه های داغ و تیز به بدن، چشم و مقعد سگ ها و گربه های خیابانی که با آب و تاب فراوان بازگو می کردند در گوشم طنین انداز است.
شخصی از یکی از دوستانش نقل قول می کرد که گربه ها را در گونی به دام می انداخته و به بالای پشت بام می برده و از لبه بام آویزان می نمود و با آجر بر روی پنجه های آنان می کوبید تا به پایین پرت شوند.( تصور کنید خفاش های شب و قاتل های سریالی چگونه ظهور می کنند!!!)
یا بنده خدای دیگری که در اوقات فراغتش دست و پای قورباغه ها را می بسته و از دو سمت مخالف هم می کشیده و بدن قور باغه بیچاره رو تیکه تیکه می کرده!!!
شاید ناراحت شدید یا برایتان جذاب بود. به هر حال این هم از واقعیات جامعه کم آگاه ماست.
زمانیکه فرهنگ یک رویدادی درست، دقیق و شفاف تبیین شود به دنبال آن، رفتار صحیح پدیدار می شود.
فلسفه نگهداری حیوانات خانگی :
انسان با تمام شقاوت و عاطفه ای که شاید در نهادش باشد، از روی غریزه تمایل به طبیعت دارد. من شخصاً با ایمان کامل یقین دارم که منشا تمامی کج خلقی ها، بزهکاری ها ، اضافه وزن ها، عدم اعتماد به نفس ها، مشکلات روحی و روانی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ما این است که:
“آشنا با طبیعت نیستیم وبه محیط زیست طبیعی اطراف خود عشق نمی ورزیم”
نگهداری از حیوانات خانگی بخشی از دوستی با طبیعت است بخشی از رموزی است که طبیعت بدون هیچ منتی در اختیار انسان قرار میدهد.
حال در شرایط استاندارد فرض کنید برای کودک خود توله سگی سالم و زیبا تهیه کرده اید و مسئولیت آن را به او داده اید بررسی کنیم و ببینیم چه فوایدی را می توان برای این کار در نظر گرفت:
حس مهم مسئولیت پذیری: کودک می آموزد که چگونه از یک موجود دیگر مواظبت کند و به او غذا و آب برساند. زمان گرسنگی و تشنگی او را درک کند و به نیازهایش پاسخ دهد. تصور کنید فرزندی را که مسئولیت پذیر بار بیاید، چه در دوران کودکی ، نوجوانی و جوانی و چه در دوران تأهل. فواید آن را فقط مادران و پدران می فهمند.
وفاداری: کودک شما از یک سگ می آموزد که چه گونه با برطرف نمودن نیازهای اولیه یک حیوان اعم از آب و غذا، سگ حس زیبای وفاداری خود را به او انتقال می دهد. حال، کودک ناخوداگاه می آموزد که به پدر و مادر خود احترام بگزارد و به او وفادار بماند و پس از آن در زندگی زناشویی نیز این حس پررنگ تر می شود. (برای امتحان کردن این مبحث لطفاٌ یک سری به خانه های سالمندان و دادگاههای خانواده بزنید.)
بهداشت: کودک با مراقبت کردن از حیوان خود می آموزد که می بایست تمیز بود و بهداشت را رعایت کرد وگرنه متعا قب آن مریضی است.
مهربانی: عنصر بسیار نایابی که فقط می بایست از طریق آموزش نا خوداگاه در ضمیر افراد نهادینه شود. حتماٌ بارها شنیده اید که می گویند طرف آزارش به مورچه هم نمی رسد. کودک با نگهداری از حیوان می آموزد که باید با حیوانات مهربان بود حال چه برسد به انسانها.
در این حوزه می توان به تمامی ویژگی های حسنه اخلاقی و معنوی اشاره کرد که از مبحث نگهداری حیوانات متبادر است.
در بخشهای دیگر مقاله به برسی ابعاد دیگر این مقوله خواهیم پرداخت.

دکتر روزبه مرید پور

گردآوری : لوسی پت

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.5/5 (13 votes cast)
فرهنگ نگهداری حیوان خانگی در ایران, ۳٫۵ out of 5 based on 13 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

یک دیدگاه برای : فرهنگ نگهداری حیوان خانگی در ایران

  1. سهیل می‌گه:

    بابا دمتون گرمه به خدا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *