? عقیم کردن سگ های نر | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

عقیم کردن سگ نر

اخته کردن سگ نر منافع زیادی دارد  . یکی از بزرگترین نگرانی ها ، غده پروستات است که تحت تاثیر هورمون تستوسترون در طول زندگی حیوان به تدریج بزرگتر می شود و با افزایش سن ، ناراحتی سگ بیشتر می شود و گاهی آنقدر بزرگ می شود که در روند طبیعی تخلیه مدفوع اختلال ایجاد می کند و حتی گاهی تحت نفوذ هورمون تستوسترون شاهد عفونت پروستات نیز هستیم  . با اخته کردن به طرز چشمگیری پروستات کوچکتر شده و و به این ترتیب هم از التهاب و عفونت پروستات ، و هم از سرطان خوش خیم آن که حیوان با افزایش سن به آن مبتلا می شود پیشگیری می شود . یکی دیگر از منافع اخته کردن ، پیشگیری از انواع فتق ها و تومور هایی است که اطراف بیضه ها و زیر مقعد بوجود می آیند و باعث ترشحات زیاد اطراف غشای بیضه شده که با اخته کردن تقریبا ً از بین می روند .

 

اخته کردن سگ نر

چه تغییرات رفتاری پس از عقیم کردن سگ نر بوجود می آیند ؟

تنها تغییراتی که در اثر اخته کردن بوجود می آیند تغییراتی است که وابسته به هورمون های آندروژنیک یا هورمون های جنس نر می باشد و به این ترتیب رفتارهایی نظیر بازیگوشی و ارتباطات اجتماعی سگ به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد . تغییرات رفتاری سگهای عقیم شده شامل موارد زیر خواهد بود :

کاهش پرسه زدن ها وزوزه کشیدن های بی دلیل به میزان ۹۰%
کاهش رفتارهای خشونت آمیز با سایر سگهای نر به میزان ۶۰%
کاهش علامت گذاری و ادرارکردن در محل های مختلف به میزان ۵۰%
کاهش انجام حرکات جفت گیری و سوار شدن بر اشیا به میزان ۷۰%
این جراحی چگونه انجام می شود و عواقب آن چیست ؟

در این جراحی بیهوشی عمیق نیست و با یک شکاف کوچک در جلوی پوست بیضه ها ، هر دو بیضه خارج شده و جراحی تمام می شود . پوست بیضه که به آن اسکروتوم می گویند اغلب در چند روز اول پس از جراحی متورم و کبود می شود و گاهی صاحب حیوان به وجود بیضه در آن شک می کند ! اگر حیوان در زمان جراحی نابالغ باشد ، تورم اسکروتوم (کیسه بیضه) سریع تراز بین رفته و در آینده برجستگی در آن دیده نخواهد شد . ولی اگر حیوان بالغ جراحی شود ، یک اسکروتوم خالی تا مدت ها باقی می ماند . بعضی از سگها پس از جراحی تمایل به لیسیدن موضع برش داده شده دارند که این حرکت می تواند موجب باز شدن شکاف گردد و راه حل آن بستن گردنبند مخصوص الیزابت می باشد .

 

 

بهترین زمان برای انجام این جراحی چه سنی است ؟

از توله دو ماهه به بعد ، در هر سنی می توان سگ را جراحی کرد . از حدود سن دو ماهگی بیضه ها از محوطه شکمی به درون اسکروتوم مهاجرت کرده و امکان جراحی را فراهم می کنند . سگ هایی که در سنین قبل از شش ماهگی عقیم می شوند ، به طرز قابل توجهی از سگهایی که بعد از بلوغ عقیم می شوند کوچکتر می مانند . به این دلیل که هورمون تستوسترون در روند رشد استخوان ها نقش مهمی را ایفا می کند و با حذف تستوسترون در حین بلوغ  ، رشد استخوان ها زود تر متوقف می شود . زمان طبیعی ومناسب برای جراحی حدود شش ماهگی است .

 

آیا سگ پس از جراحی دارای افزایش وزن خواهد شد ؟

سطح فعالیت ها و اشتهای حیوان پس از عقیم سازی هیچ فرقی نخواهد کرد . به این ترتیب افزایش وزن و عدم تحرک پس از جراحی جایگاه علمی ندارد .

آیا سگ نر پس از عقیم شدن به جنس ماده علاقه نشان می دهد ؟

پس از انجام این جراحی ، علاقه حیوان نر به سگ ماده کاهش خواهد یافت ؛ ولی اگر در اطراف سگ نر ، حیوان ماده آماده جفت گیری باشد سگ نر نیز تحریک خواهد شد . رفتار سوار شدن بر سگ ماده ریشه در قوی و غالب بودن سگ نر دارد . بنابر این حتی سگهای نر عقیم شده نیز در شرایط مختلف می توانند این رفتار را از خود نشان دهند و این دال بر تحریک جنسی آنها نیست .

اگر بیضه ها به کیسه اسکروتوم وارد نشوند چه پیش خواهد آمد ؟

بیضه های نهفته مستعد تبدیل شدن به تومور هستند و همچنین امکان پیچ خوردگی یا تابیده شدن روی محور بند بیضه وجود دارد که میتواند باعث ایجاد التهابات خطرناکی شود . به این دلیل اخته کردن در حیواناتی که دارای بیضه نهفته هستند شدیدا ً توصیه می شود . مراحل جراحی این سگها بسیار پیچیده تر از یک عقیم کردن سگ معمولی است . بیضه پنهان می تواند زیر پوست بوده و یا جایی در مسیر پایین آمدن گیر کرده باشد و یا حتی در داخل محوطه بطنی باشد و برای پیدا کردن آن بایستی جستجو را آغاز کرد بنابراین برای یافتن آن یک شکاف برای هر بیضه نیاز می باشد  . بیضه نهفته نابالغ می باشد و ممکن است رشد کافی نکرده باشد . اگر فقط یک بیضه بصورت نهفته باقی بماند ممکن است بیضه دیگر بارور باشد ؛ ولی از آنجایی که نهان بیضگی می تواند ریشه ارثی داشته باشد بهتر آنست با عقیم کردن از انتقال آن به نسل بعد جلوگیری کرد .

منبع : کلینیک دامپزشکی پرشین

گردآوری : لوسی پت

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.6/5 (11 votes cast)
عقیم کردن سگ های نر, ۲٫۶ out of 5 based on 11 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

3 دیدگاه برای : عقیم کردن سگ های نر

  1. دارابي می‌گه:

    سلام به نظر شما سگ نگهبان اگر اخته شود از شرارت و خشونت ان که ارزشش هست کم می شود ؟آیا ترسو نمی شود؟

  2. ROYA می‌گه:

    سلام در حال حاظر قیمت عقیم کردن سگ چه مقدار است؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *