? عقیم کردن سگ ماده | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

عقیم کردن سگ ماده

یکی از مهمترین مراحل رسیدگی و مراقبت از حیوانات ماده ، عقیم کردن سگ ماده می باشد . همچنین این راه تنها راه حل برای کنترل جمعیت سگهاست . عقیم کردن سگ ماده شامل برداشت رحم و تخمدان هاست

 

عقیم کردن سگ های ماده (Ovariohysterectomy)

چرا سگهای ماده باید عقیم شوند ؟

۱ – پیشگیری از سرطان غدد پستانی

سگ ماده ای که قبل از شروع اولین سیکل فحلی خود عقیم می شود ، احتمال ابتلا به سرطان پستان در آن تقریبا صفر است . پس از اولین فحلی این احتمال به ۷% خواهد رسید و بعد از دومین فحلی ، خطر بروز سرطان ۲۵% خواهد بود (یک مورد از هر چهار مورد)  . پس به سادگی قابل مشاهده است که سگهایی که در ابتدای زندگی خود عقیم می شوند ، زندگی سالم تر و بدون دردسرهای ناشی از سرطان پستان را خواهند داشت . حال سوال این است که آیا جراحی عقیم کردن در سگهایی که بیش از دو سیکل فحلی را پشت سر گذاشته اند خیلی دیر است ؟ قطعا ً خیر .

عقیم سازی سگ های ماده

 

در حقیقت عقیم کردن حتی در سگهایی که دارای تومور های قابل مشاهده هستند امری مهم به شمار می رود ؛ زیرا بسیاری از تومورها تحت تاثیر ترشحات هورمون استروژن بوجود آمده و گسترش می یابند و با برداشت تخمدان ها به عنوان منشاء تولید استروژن ، موجبات جلوگیری از گسترش تومورها فراهم می شود . در جراحی عقیم کردن سگ ماده رحم و تخمدان ها از بدن خارج می شوند .

۲ – پیشگیری از بروز پیومتر

پیومتر یک عفونت بسیار خطرناک رحم در زندگی سگ ماده می باشد که از میان سالگی به بعد در زندگی سگهای ماده مشاهده می شود و معمولا در حدود ۶ هفتگی سیکل فحلی دیده می شود و مکانیسم ایجاد آن به شکل زیر می باشد :

هورمون پروژسترون که نقش آماده سازی رحم جهت آبستنی را ایفا می کند در این زمان باعث افزایش سلولهای داخل رحم شده و خونرسانی آنها را نیز افزایش می دهد همچنین همزمان سطح ایمنی رحم کاهش می یابد بدین ترتیب در زمان خونریزی ، زمینه فعالیت باکتری ها در واژن فراهم شده و این باکتری ها می توانند براحتی بسمت داخل رحم مهاجرت کرده و ایجاد آلودگی و عفونت کنند .

 

در بیماری پیومتر ، رحم به شدت متورم و بزرگتر و انباشته از چرک ، باکتری ، سلولهای مرده و مواد سمی می شود . در صورت عدم درمان ، مرگ سگ حتمی است و علیرغم شروع درمان با آنتی بیوتیک ، رحم نیز بایستی به سرعت از بدن خارج شود .

این یک بیماری حاد متداول در سگهایی است که عقیم نشده اند .
بدون درمان سگ از بین می رود .درمان و جراحی پیومتر جزو درمانهای گران است .
جراحی در زمان پیومتر دارای ریسک بالایی است و ممکن است حیوان از شرایط ایمن زمان جراحی برخوردار نباشد .عقیم سازی از همه موارد فوق پیشگیری می کند .

 

در سگ های مسن عقیم نشده سیکل فحلی منظم نیست و سگ ها مانند انسان دارای توقف سیکل قاعدگی نیستند یا به اصطلاح یائسه نمی شوند . علایم بیماری پیومتر شامل بی اشتهایی ، بیحالی ، استفراغ ، تشنگی مفرط و گاهی ترشحات واژن می باشد .

منبع : کلینیک دامپزشکی پرشین 

گردآوری : لوسی پت

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (12 votes cast)
عقیم کردن سگ ماده, ۳٫۰ out of 5 based on 12 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

2 دیدگاه برای : عقیم کردن سگ ماده

  1. sara می‌گه:

    اصلاعات کامل در مورد سگ تریر ماده

  2. علی می‌گه:

    ممنون از اطلاعات مفیدتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *