? سگ ها هم جهان را رنگی می‌بینند! | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

عکس : گتی ایمیجز

یک تصور رایج غلط وجود دارد که سگ ها جهان را سیاه و سفید دیده و از سطوح مختلف درخشش برای شناسایی خطوط کلی اجسام استفاده می‌کنند اما دانشمندان روسی خلاف این ادعا را ثابت کرده‌اند.

سگ ها هم جهان را رنگی می‌بینند !

دانشمندان آزمایشگاه پردازش حسگر آکادمی علوم روسیه نشان داده‌اند که سگها نه تنها از دامنه رنگ محدودی برخوردارند بلکه از این طیف بصری برای تمایز میان اجسام و انتخاب نمونه‌های خاص از یک ردیف استفاده می‌کنند.

پیش از این آموزش‌دهندگان سگ ها از استفاده از اجسام رنگی در زمان آموزش مهارتهای خاص به این حیوانات خودداری می‌کردند اما این یافته‌ها می‌توانند شیوه آموزش این موجودات و قابلیت یادگیری آنها را ارتقا بخشد.

محققان بینایی هشت سگ با اندازه و نژادهای گوناگون را بررسی کردند. پیش از این محققان دانشگاه واشنگتن در سال گذشته چنین پژوهشی را انجام داده بودند.

دانشمندان آمریکایی آزمایشاتی را برای بررسی قابلیت مشاهده رنگها توسط سگها انجام داده و دریافتند در حالی که چشم انسان از سه مخروط برای مشاهده رنگ و شناسایی نورهای قرمز، آبی، سبز و زرد برخوردار است، سگها فقط دو مخروط دارند.

این امر بدین معنی است که سگ ها تنها قادر به تمایز بین رنگهای زرد و آبی بوده و قرمز و سبز را تشخیص نمی‌دهند.

دانشمندان روسی نیز چهار کاغذ رنگی با رنگهای آبی تیره، زرد تیره، زرد روشن و آبی روشن را برای سگها استفاده کردند. از رنگهای روشن و تیره برای آزمایش این نظریه که سگها از سطوح روشنایی برای شناسایی اجسام استفاده می‌کنند، استفاده شد.

محققان در آزمایش اول یک ورقه زرد تیره و آبی روشن و همچنین ترکیبی از آبی تیره و زرد روشن را در برابر ظرف غذایی که در جعبه‌های قفل شده بودند، قرار دادند.

آنها سپس در هر کارآزمایی یکی از جعبه‌ها را باز کرده و تکه کاغذ زرد تیره را در برابر جعبه حاوی یک تکه گوشت خام قرار می‌دادند. در هر آزمایش به سگها اجازه داده می‌شد تا جعبه‌ها را امتحان کنند.

این موجودات پس از سه کارآزمایی یاد گرفتند که کدام رنگ کاغذ در برابر جعبه حاوی گوشت قرار دارد.

محققان سپس برای بررسی اینکه آیا سگها با توجه به رنگ جعبه غذا را پیدا می‌کنند یا درخشش آن، کاغذ آبی تیره را در برابر یک جعبه و زرد روشن را در برابر دیگری قرار دادند. اگر سگها کاغذ آبی تیره را انتخاب می‌کردند به این معنی بود که آنها بر اساس درخشش انتخاب می‌کنند.

هر کدام از سگ ها در بیش از ۷۰ درصد موارد کاغذ زرد روشن را انتخاب می‌کردند. شش مورد از هشت سگ بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد انتخاب رنگ درست داشتند.

منبع : ایسنا

گردآوری : لوسی پت

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (20 votes cast)
سگ ها هم جهان را رنگی می‌بینند!, ۳٫۷ out of 5 based on 20 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *