? سگ های امداد و نجات هلال احمر در گزارش ایسنا | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

نام سگ که به میان می‌آید؛ شاید ناخودآگاه تصویر آخرین سگی که در کوچه، خیابان و یا حتی در فیلم تلویزیون مشاهده کرده‌ایم در ذهن‌مان نقش ببندد؛ سگ‌ها به دلیل نژاد، وفاداری، فرمان‌پذیری و هزار و یک خصلت دیگری که می‌توان نام برد، همواره جزء محبوب‌ترین حیوانات بوده و هستند.

 

سگ‌هایی که شاید یکی از دلایل محبوبیت آنها را بتوان «فرمان‌پذیری» نامید. اما فارغ از سگ‌های فانتزی و خیابانی که تنها به صرف زیبایی‌شان خریداری شده‌اند، سگ‌هایی نیز هستند که شاید زیبایی‌شان به اندازه سگ‌های فانتزی نباشد اما قطعا محبوبیت‌شان با آنها برابری می‌کند. سگ‌هایی که در پیدا کردن انسان‌های گرفتار و محبوس شده، تبحر خاصی دارند و به مانند فرشته‌ای با کمک امدادگران به نجات انسان یا انسان‌هایی که در ته خط قرار دارند، می‌شتابند.

سگ‌هایی که با تکیه بر سال‌ها آموزش‌های خاص، حالا به مرحله‌ای رسیدند که می‌توانند پا به پای امدادگران دیگر و زمانی که امیدی به یافتن ردپایی از محبوس‌شدگان برف یا آوار نمی‌مانند، با جست‌وجوهای خود، جان انسانی را نجات دهند و آنها موجوداتی جز «سگ‌های زنده یاب جمعیت هلال‌احمر» نیستند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ۱۴ سال پیش بود که پس از حضور امدادگران آلمانی در کشور، لزوم ایجاد مرکز آنست در کشور احساس شد. آن زمان یک زن خیر از بدنه جمعیت هلال‌احمر ۳۰ قلاده سگ را به جمعیت اهدا کرد تا اقدامات آموزشی بر روی این سگ‌ها انجام گیرد اما مرکز آموزشی در زمینه آموزش سگ‌های جست‌وجو و نجات در کشور وجود نداشت و احتمال عقیم ماندن این اقدام نیکوکارانه این زن وجود داشت. اما هلال‌احمر به عنوان اولین دستگاه امدادی در صدد تربیت این سگ‌ها برآمد و بر همین اساس کلنگ اولین مرکز تربیت سگ‌های امدادی در کمال‌شهر کرج به زمین خورد.

راه تربیت سگ‌های جست‌وجو و نجات ناهموار بود و حالا با گذشت ۱۴ سال تعداد سگ‌های آموزش دیده نه تنها دو برابر شده است، بلکه همه استان‌ها نیز دارای مرکز نگهداری‌ سگ‌های تجسس هستند و حالا برنامه‌ریزی مسؤلان سازمان امداد و نجات بر آن است که علاوه بر آموزش تجسس و نجات افراد زنده، آموزش‌های خاصی مبنی بر جسدیابی به سگ‌ها بدهند.

تیموری – رئیس مرکز آنست ( که مخفف آموزش و نگهداری سگ تجسس است ) سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه تمامی سگ‌های این مرکز در سراسر کشور از سگ‌های ژرمن شپرد استفاده می‌کنند، گفت: این سگ‌ها از مراکز خاص خریداری می‌شود و در هنگام خرید نیز به سن سگ و میزان توانایی آن دقت می‌شود.

رئیس مرکز آنست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این سگ‌ها از سن سه ماهگی وارد چرخه آموزش جست‌وجو و نجات می‌شوند، گفت: ۱٫۵ سال زمان لازم است تا این سگ‌ها آموزش جست‌وجو و نجات را فرا گیرند و عمر مفید این سگ‌ها شش الی هفت سال بعد از آموزش های تکمیلی می باشد و بعد از آن از رده سگهای عملیاتی خارج خواهند شد. چرا که از نظر بویایی و توان جسمانی آمادگی انجام عملیات‌های سخت جست‌وجو و نجات را ندارند.

 

 

تیموری با بیان اینکه این سگ‌ها هر روز در کنار مربیانشان آموزش‌های خاص زنده‌یابی را فرا می‌گیرند، گفت: این مرکز آموزش و تحقیقات اقدام به تربیت سگ‌های جست‌وجو و نجات برای کل استان‌ها می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در ایران ۸۰ قلاده سگ متعلق به جمعیت هلال‌احمر وجود دارد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در هر استان یک مرکز آنست مجهز به دو قلاده سگ وجود دارد اما در برخی از استان‌ها همچون تهران که میزان خطرپذیری‌شان بیشتر از بقیه استان‌هاست، تعداد سگ‌ها به چهار قلاده می‌رسد.

رئیس مرکز آنست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه تمامی سگ‌های این مرکز از نژاد «ژرمن شپرد» هستند، در مورد جزئیات تربیت این سگ‌ها، گفت: پس از انتخاب، توله در اختیار مربی قرار می‌گیرد و در ماه‌های ابتدایی، آموزش ۱۰ فرمان به این حیوان ارائه می‌شود؛ به گونه‌ای که این سگ‌ها باید چند ماه پس از آموزش فرامین اولیه همچون «بخواب»، «بشین» و … را فرا گیرند و پس از آن وارد مرحله تخصصی‌تر می‌شوند.

 

 

رئیس مرکز آنست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت آموزش سگ‌های جست‌وجو و نجات در کشور با کشورهای پیشرفته برابری می‌کند، گفت: در حال حاضر در صدد آن هستیم که با ارائه آموزش‌های خاص و پیشرفته علاوه بر آموزش جست‌وجو و نجات در آوار، بهمن، جنگل و کوهستان، آموزش جسدیابی نیز به سگ‌ها ارائه شود چرا که این حیوانات در مواقعی که بدن انسان سرد شده باشد، قادر به شناسایی و تعیین موقعیت نیستند و بنا داریم برای تکمیل توانمندی سگ‌ها، آموزش جسدیابی نیز به آنها ارائه شود.

 

در حالی رئیس مرکز آنست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از تربیت سگ های جسد یاب سخن به میان می‌آورد که به نظر می‌رسد این سازمان راه طولانی در زمینه تربیت جدید سگ‌هایش داشته باشد. چرا که در طول عمر ۱۴ ساله این مرکز، سگ‌ها تنها آموزش زنده‌یابی با تکیه بر شرطی شدن اسباب‌بازی یا غذایشان شده‌اند و حالا سگ‌ها باید آموزش ببینند تا ازای دریافت اسباب‌بازی یا غذا، باید افراد مرده را بیابند.

 

منبع : ایسنا

گردآوری : لوسی پـــت

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.6/5 (9 votes cast)
سگ های امداد و نجات هلال احمر در گزارش ایسنا, ۳٫۶ out of 5 based on 9 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *