? سلامت دندان سگ ها | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

سلامت دندان سگ ها ۲

 

دندانها

با آنکه شیرینی از اجزاء غذائی سگها به حساب نمی آید ، اما بدین معنا نیست که سگها از مشکلات دندانی در امان هستند . سگها دقیقا ً نظیرانسان به پلاک و جرم دندان مبتلا می شوند . این اجرام باعث بیماری پریودونتال (بیماری لثه) می شوند . این بیماری دردناک است و باعث افتادن دندان می گردد . جرم دندانی به صورت رسوبات نرم یا سفت ، به رنگ زرد مایل به قهوه ای یا خاکستری کمرنگ بر روی دندانها دیده می شوند و آنها را نمی توان با مسواک کردن یا ناخن کشیدن از سطح دندان جدا ساخت و در واقع می بایست توسط یک دامپزشک و ابزارهای خاص از روی دندانها برداشته شوند .

سلامت دندان سگ

جرم دندانی درابتدا بصورت پلاک ظاهرمی شود . پلاکها در واقع اجسام نرم سفید رنگ یا زردی هستند که به راحتی و با اقدامات داخل منزل برطرف می شوند . این اقدام از بسیاری مشکلات خطرناک پیشگیری می نماید . شاید عملی ترین روشی که در کشور ما کاربرد داشته باشد و بوسیله بسیاری از دامپزشکان توصیه می گردد این است که در تغذیه سگ از غذاهای خشک و استخوان بهره گرفته شود که درحین جویدن آنها دندانها نیز تمیز گردند . البته بیسکویت های مخصوصی ساخته شده که آنها نیز همین عمل را انجام می دهند . همچنین بهره گیری از مسواک و خمیردندانهای مخصوص نیز توصیه شده است که کاربرد آن به ارتباط نزدیک و دو طرفه صاحب سگ و سگ و همچنین تحمل و همکاری حیوان بستگی دارد . علیرغم تمام این تلاشها ، چنانچه لثه دچار خونریزی شود یا قرمز به نظرآید یا برروی دندان پیشروی نماید حتما با دامپزشک خود مشورت نمائید .

 

استخوانهای طبیعی برای جویدن
 
استخوانهای طویل بلند ، که ۱۰ الی ۲۰ سانتیمترطول داشته باشند ، نیازهای دندانی سگ را تامین می سازند ؛ اما جویدن مداوم استخوانهای بسیار سخت ، به مرور زمان باعث سائیدگی دندانها خواهد شد . استخوانهای طبیعی بسیار صیقل دهنده هستند و بایستی کمتر مورد استفاده قرار گیرند . شما شاید وسوسه شوید که استخوانهای کوچکتر و ظریفتری در اختیار توله قرار دهید و او نتواند که این استخوان را خرد کند . اما باید دانست که توله نیز رشد می کند و قدرت فک آن نیز بتدریج افزایش می یابد . منظور آن است که یک در حال رشد بالاخره روزی قادر به شکستن و خرد کردن استخوانهای کوچک خواهد شد و در این زمان ، قطعاتی از استخوان خرد شده را نیز خواهد خورد ؛ و قبل از آن که بفهمید که چه کار اشتباهی رخ داده است ، خواهد مرد .

 

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که دندان سگ های آنها نیز مشابه گوشتخواران وحشی یا سگ های قدیمی است . دندان حیوانات وحشی گوشتخوار و یا دندانهایی که در فسیل موجودات کهن شبیه به سگ یافت شده اند ، ضخیم تر بوده و قاعده بسیار قویتری نسبت به سگهای امروزی دارند . تمام استخوانهای طبیعی سخت به شدت صیقل دهنده و فرساینده هستند . اگر سگ شما خیلی مشتاق جویدن است ، استخوانهای طبیعی به سرعت باعث سائیدگی دندانهای او خواهد شد .
 
دندانهایی که به شدت سائیده شده اند ، معمولا ً دردناک می شوند . هیچگاه کفش کهنه خود را برای جویدن در اختیارسگ قرار ندهید ؛ حتی اگر تمام میخها و قسمتهای فلزی آن را هم کنده باشید . بخصوص پاشنه های چرمی بسیار خطرناک هستند ، زیرا سگ با جویدنهای خود آن را تکه تکه نموده و خواهد بلعید و به عوارض انسداد روده مبتلا خواهد گردید . بعلاوه اگر در داخل این قطعات چرمی قطعات فلزی یا میخی وجود داشته باشد که شما آن را ندیده اید ، باعث صدمه دیدگی و یا سوراخ شدن و پارگی روده ها خواهد شد . همواره این احتمال نیز وجود دارد که سگ بین کفشهای کهنه و نو تفاوتی قائل نشود و کفشهای خوب شما را به دندان گرفته و از بین ببرد .

منبع : کلینیک دامپزشکی پرشین

گردآوری : لــوســـــی پـــــــت

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.5/5 (6 votes cast)
سلامت دندان سگ ها, ۲٫۵ out of 5 based on 6 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *