? سالانه 15 هزار قلاده سگ صاحب‌دار در کرمانشاه علیه هاری واکسینه می‌شوند | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه سالانه ۱۲ تا ۱۵ هزار قلاده سگ صاحب‌دار در استان علیه بیماری هاری واکسینه می‌شوند، گفت: هاری تنها بیماری مشترک بین انسان و حیوان است که ۱۰۰ درصد تلفات دارد.

 

 

دکتر"نادر پرور" به مناسبت روز هاری در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کرمانشاه، هاری را یک بیماری عفونی ویروسی دانست که دستگاه اعصاب مرکزی را هدف قرار می‌دهد و به واسطه گزش حیوان به انسان منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه کشندگی این بیماری ۱۰۰ درصد است، ادامه داد: هاری تقریبا در تمام دنیا و به جز در چند منطقه خاص شیوع دارد.

به گفته این مسوول بیماری هاری از مهمترین بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است و دلیل اهمیت آن تلفات ۱۰۰ درصدی است و تاکنون با همه پیشرفتی که علم داشته هیچ راه درمانی برای انسان و حیوان مبتلا به هاری پیدا نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هاری تقریبا در اکثر پستانداران مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: هاری در حیوانات معمولا دو نوع علائم هاری خشمگین و هاری ساکت دارد.

وی افزود: در هاری خشمگین تمام سیستم عصبی محیطی حیوان حالت تحریکی پیدا می‌کند و حیوانی که قبلا ساکت و آرام بوده، حتی صاحب خود را نمی‌شناسد و در رفتار و حتی نوع صداهایی که از خود تولید می‌کند تغییر ایجاد می‌شود.

پرور در خصوص علائم هاری ساکت هم اظهار کرد: در این حالت سیستم عصبی محیطی حیوان تحریک نمی‌شود و حیوان کاملا ساکت و آرام یک گوشه می‌نشیند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: چنانچه افراد حیوانی خصوصا سگ و یا گربه را مشاهده کردند که تغییر رفتار داده، حمله می‌کند و از دهان آبریزش دارد، باید آن را به نزدیکترین مرکز دامپزشکی نشان دهند تا روند لازم طی شود و در صورت تأیید بیماری، حیوان معدوم شود.

به گفته این مسوول چنانچه فردی توسط یک حیوان مشکوک گزیده شد باید سریعا محل گزش با آب و صابون غلیظ شسته شود و سپس فرد را به نزدیکترین مرکز بهداشت و یا مرکز درمانی منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد از موارد گزشی که در کشور گزارش می‌شود توسط سگ بوده است، از خانواده‌ها خواست از نزدیک شدن به سگ و یا حتی گربه خودداری کنند.

پرور در خصوص برنامه‌های دامپزشکی برای مقابله با هاری، خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با این بیماری پیشگیری است، البته هاری بین ۱۰ بیماری مشترک انسان و حیوان که سازمان دامپزشکی کشور برای آنها برنامه دارد، در صدر قرار دارد.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه، گفت: برای پیشگیری از هاری سالانه ۳۵۰ هزار قلاده سگ صاحب‌دار در کشور علیه هاری و به طور کاملا رایگان واکسینه می‌شوند و همه ساله اکیپ‌های ویژه دامپزشکی به مناطق روستایی و عشایری اعزام می‌شوند و سگ‌های منطقه را واکسینه و قلاده‌گذاری می‌کنند و سپس برای حیوان شناسنامه سلامت صادر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در استان ما نیز سالانه ۱۲ تا ۱۵ هزار قلاده سگ علیه هاری واکسینه می‌شوند، افزود: خوشبختانه طی سه یا چهار سال گذشته مورد مثبت هاری در استان گزارش نشده است.

پرور خاطرنشان کرد: از ۱۷۰۹ بیماری که توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام و در انسان‌ها شناخته شده است ۸۳۲ بیماری از دام و فرآورده‌های دامی به انسان منتقل می‌شود که هاری از مهمترین آنهاست.

منبع : ایسنا

گردآوری : لــوســـی پــــت

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
سالانه ۱۵ هزار قلاده سگ صاحب‌دار در کرمانشاه علیه هاری واکسینه می‌شوند, ۵٫۰ out of 5 based on 2 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *