? خميازه كشيدن سگ ها | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

خمیازه کشیدن سگ ها و تایید یک نظریه درباره احساس همدلی

خمیازه کشیدن سگ ها

پژوهش‌های جدید نشان می دهد سگ‌ها خمیازه را از خمیازه‌‌‌های مالکانشان و نه افراد دیگر می گیرند.

 

 به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این کشف نظریه کنونی مبنی بر این که خمیازه های مسری در طبیعت دارای اساس همدلی و عاطفی بوده را تایید می‌کند.

به گفته کارین سیلوا از دانشگاه پورتوی پرتغال و همکارانش، نتایج حاصل نشان‌دهنده اثر متقابل بین واگیری و اثرات اجتماعی است. سگ‌ها نه تنها خمیازه‌های انسانی را گرفته بلکه این خمیازه را بیشتر از افراد آشنا می‌گیرند تا اشخاص ناآشنا.

تحقیقات قبلی خمیازه مسری را به همدردی یعنی توانایی درک و تعبیر عواطف دیگری در انسان ها مرتبط ساختند. مطابق این مطالعات، افرادی که مسولیت‌‌‌‌های مرتبط با همدردی را بهتر اجرا می‌کنند، خمیازه‌های واگیردار بیشتری نیز می‌کشند.

چنین ارتباطی در بابون‌ها نیز مشاهده شده زیرا این حیوانات نیز خمیازه را از هم‌نوعان نزدیک‌تر می‌گیرند. همچنین دانشمندان پدیده مشابهی را در شامپانزه‌ها رویت کرده‌اند.

تحقیقات انتشار یافته در سال ۲۰۰۸ حاکی از آن بود که بسیاری از سگ‌ها خمیازه را از مالکانشان هم می‌گیرند، اگرچه سایر مطالعات این ادعا را زیر سوال بردند.

محققان در پژوهششان چندین صدا را برای تعداد ۲۹ سگ خانگی به منظور مشاهده عکس‌العمل آن‌ها پخش کردند که شامل خمیازه‌های طبیعی صاحبانشان، یک خمیازه طبیعی متعلق به فردی دیگر و همچنین به منظور انجام فرایند کنترل، محققان با جابجایی صداها آن‌ها را دوباره برای حیوانات پخش کردند.

آن‌ها این صداها را دوباره و به تعداد پنج بار به طور متوالی پخش کرده و پس از هر بار پنج ثانیه سکوت برقرار می‌شد. محققان طی دو جلسه که هفت روز از یکدیگر فاصله داشتند، این چهار نوع صدا را به طور تصادفی و به گونه چرخشی پخش کردند. این آزمایشات در منازل سگ‌ها صورت گرفته و محققان تعداد دفعات خمیازه کشیدن این حیوانات را ثبت کردند.

نتایج نشان داد که فقط ۴۰ درصد سگ‌های آزموده شده طی این آزمایش خمیازه کشیدند. هشت عدد از آن‌ها حین پخش صداهای خمیازه کشیدن انسان و یکی نیز در طول صداهای کنترل این کار را صورت داد. سگ‌ها به هنگام گوش دادن به خمیازه صاحبشان بیشتر خمیازه می‌کشیدند.

این مطالعه نخستین داده‌های مستدل در رابطه با خمیازه‌های مسری، مرتبط با عاطفه و همدردی‌محور در این حیوانات عنوان شده است.

نتایج حاصله با توجه به نقش‌های فزاینده سگ‌ها در جوامع بشری، ابزاری مناسب برای گزینش مناسب‌ترین سگ‌ها برای انجام وظایف خاص است.

نتایج این تحقیق در مجله Animal Cognition انتشار یافت.

 

گردآوری : لوسی پت

 

منبع : ایسنا

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
خمیازه کشیدن سگ ها, ۴٫۵ out of 5 based on 2 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *