? جفت گيری سگ | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

جفت گیری سگ ها ۲

سگ های نژاد کوچک زودتر از سگ های نژاد بزرگ به سن بلوغ می‌رسند . سگ های نر از ۶ تا ۱۴ ماهگی توانایی بارور کردن سگ ماده را بدست آورده و قدرت جنسی خود را تا ۸ الی ۱۰ سالگی حفظ می کنند .

سگ های نژاد کوچک زودتر از سگ های نژاد بزرگ به سن بلوغ می‌رسند . سگ های نر از ۶ تا ۱۴ ماهگی توانایی بارور کردن سگ ماده را بدست آورده و قدرت جنسی خود را تا ۸ الی ۱۰ سالگی حفظ می‌کنند . سگ های ماده نیز در طی ۷، تا ۱۸ ماهگی اولین فحلی (پذیرش سگ نر) را نشان خواهند داد . معمولا توصیه می‌شود که از آبستن شدن سگهای ماده در اولین فحلی جلوگیری شود چون در این شرایط سگ متحمل استرس شدید ناشی از آبستنی و زایمان و شیردهی به توله‌ها می‌شود . همینطور بهتر است که سگهای ماده در ۲ فصل متوالی آبستن نشوند تا بتو انند در خلال دو آبستنی توانایی و قدرت از دست رفته را دوباره باز یابند .

جفت گیری در سگ ها

قبل از هرگونه تصمیم در مورد نسل ‌کشی از سگ خود ، باید این نکته را در نظر بگیرید که توله‌ای که بدنیا می‌آید باید خصوصیات اصیل والدینش را کسب کند و حتی از آنها بهتر باشد . بنابراین هرگز از سگهای ولگرد و خیابانی برای آبستن کردن سگ ماده و اصیل خود استفاده نکنید ؛ زیرا توله‌ای که بدنیا خواهد آمد دیگر بطور کامل صفات و ویژگی‌های مورد نظر شما و اصالت مادرش را نخواهد داشت . برای انتخاب جفت سعی کنید از سگی که مکمل سگ شما است استفاده کنید برای مثال اگر سگ شما فاقد پوستی زیبا است جفتی را که دارای مو و پوست زیبایی است انتخاب کنید .

همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر سگی دچار بیماریها و اختلالات مادرزادی است ممکن است آن را به نسل بعد از خود، یعنی به توله‌هایش ، انتقال دهد . بهمین خاطر در صورتی که سگتان یا جفتی که برای وی انتخاب کرده‌اید از لحاظ ارثی و ژنتیکی دچار مشکلاتی است ، هرگز از آن نسل‌کشی نکنید . سگ ماده‌ای که قصد نسل‌کشی از آن را دارید باید از لحاظ بدنی در شرایط ایده‌آلی بوده و برنامه واکسیناسیون و داروهای ضدانگل آن به صورت کامل انجام گرفته شود . سگ ماده آبستن باید در طی دوران آبستنی از جیره مناسب و مقوی (انرژی، ویتامینها و مواد معدنی کافی) بهره‌مند باشد . البته برای نیل به این هدف ، هیچگاه بدون برنامه و کورکورانه تغذیه سگ ماده آبستن را زیاد نکنید ، زیرا در اینصورت حیوان چاق گشته و در حین زایمان دچار سخت‌زایی خواهد شد . قبل از جفتگیری ، توسط دامپزشکتان حیوان را از نظر بیماری بروسلوز بررسی کنید زیرا این بیماری باکتریائی باعث سقط در طی روزهای آخر آبستنی (۴۵ ـ ۵۵ روزگی) خواهد شد .

در طی عمل جفت گیری سگ نر روی سگ ماده پریده ، قسمت میانی بدن سگ ماده را به وسیله دستانش گرفته و عمل جفت‌گیری انجام می‌گیرد . جفت‌گیری به مدت ۱۰ الی ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد . در طول این مدت بدلیل تورم قسمتی از آلت تناسلی سگ نر (bullbus glandis) و انقباض عضلات دهلیز سگ ماده ، حالتی به نام قفل شدن رخ داده و سگ ماده و نر به هم می‌چسبند . در این حالت هرگز سعی نکنید آنها را از هم جدا کنید ، چرا که این حالت طبیعی بوده و در صورت اصرار شما برای جدا کردن سگها از همدیگر ، ممکن است به دستگاه تناسلی‌شان آسیب وارد شود .

تولید مثل در سگ ها

 

طول دوره آبستنی سگ ماده تقریبآ ۹ هفته می‌باشد . سعی کنید در طی آبستنی ، سگ ماده از منابع کلسیم (مانند استخوان) ، هویج و سایر مواد غذایی مقوی بهره‌مند باشد . در طی این دوران باید وی از هوای سالم ، آفتاب و فعالیت روزانه بیشتری برخوردار باشد . مجموعه این اقدامات باعث خواهد شد توله‌های بدنیا آمده ، سالم و قوی باشند .

در روزهای آخر آبستنی ، سگ ماده را تحت کنترل قرار دهید . سگ‌های ماده معمولا ۱۲ تا ۲۴ ساعت قبل از زایمان رفتارها و علائم آن را نشان خواهند داد  . این علائم شامل بی‌اشتهایی و عدم تمایل به خوردن غذا ، ترک لانه ، حالت بی‌قراری و اضطراب ، پناه بردن سگ به گوشه و فرو رفتن در بدن خود ، حالت عصبانیت و خروج ترشحات از سینه ها می‌باشد . با مشاهده این حالات مقداری پارچه تمیز و لوازم ضدعفونی کننده و الکل آماده کنید .

هرگز به سگی که می‌خواهد زایمان کند استرس وارد نکنید . آنها معمولا ً بنا به غریزه خود دوست دارند در موقع زایمان تنها و به دور از انظار عمومی باشند . یک جای تمیز و عاری از آلودگی و یک محیط ساکت و آرام را برای سگ ماده مهیا کنید . اکثر سگهای ماده سالم معمولا زایمان طبیعی خواهند داشت و نیازی به کمک اضافی ندارند . توله‌ها همراه با پرده‌های جنینی و جفت مربوط به خود ، بدنیا می آیند و سگ ماده در پاره کردن پرده‌ها به جنین کمک کرده و بند ناف را نیز قطع می‌کند . ولی در مورد سگهایی که نمی‌توانند پرده‌های جنینی را از قسمتی که سر جنین قرار دارد پاره کرده و جنین را خارج سازید . به این صورت که حدود ۴ تا ۵ سانتیمتر بالای ناف را با نخ ابریشم محکم ببندید و سپس با استفاده از یک قیچی تمیز و ضدعفونی شده ، بند ناف را قطع کنید . بند ناف را باید هر روز بوسیله بتادین ضدعفونی کنید .

چنانچه موقع تولدترشحات موکوسی و یا مایعات بر روی دهان و بینی توله ، قرار گرفته باشد آنها را پاک کرده و با ماساژ دادن قفسه سینه حیوان به تنفس آغازین وی کمک کنید . چنانچه در حین زایمان مادر دچار دردسر شدید شده باشد و در بدنیا آوردن توله‌ها نیاز به کمک داشته باشد ، می‌توانید به او کمک کنید . البته بهتر است که در مواقع برخورد با این وضعیت دامپزشک را مطلع سازید و از اقدامات کورکورانه پرهیز کنید .

بعد از بدنیا آمدن توله‌ها حتمآ آنها را نزد مادر خود نگه دارید تا از شیر اولیه مارد که آغوز نام دارد و حاوی پادتن‌های مادری است ، بهره‌مند شوند . خوردن آغوز باید در طی ۲۴ ساعت اول پس از تولد صورت بگیرد ؛ زیرا با گذشت زمان دستگاه گوارش توله‌ها توانایی جذب پادتن‌های مادری موجود در آغوز را از دست خواهد داد . توله‌ها نیاز به هوای سالم ، آفتاب ، جای گرم و دور از سرما دارند . البته این بدان معنی نیست که آنها را در معرض آفتاب شدید و تند قرار دهید . اگر توله‌ها را در روزهای اول تولد در معرض سرما قرار دهید ، بدلیل اینکه آنها در طی این دوران توانایی کنترل درجه حرارت بدن خود را ندارند ، فشار و استرس زیادی را متحمل شده و مستعد به بیماریهای عفونی خواهند شد . معمولا ً توله‌ها تا ۱۴ روزگی نیاز چندانی به کمک شما ندارند ، زیرا مادر در طی این دوران وظیفه خود را به نحو احسن انجام خواهد داد . از هفته سوم باید بتدریج مواظبت و حمایت خود راشروع کنید .

 

 

در این روزها توله‌ها له آهستگی شروع به دندان در آوردن کرده و موقع شیر خوردن پستان مادر را ناراحت خواهند کرد ؛ از این رو ممکن است مادر از شیر دادن به توله ‌ها شانه خالی کند به همین دلیل باید توله‌ها را بتدریج به تغذیه با مواد جایگزین شیر عادت بدهید . دادن روغن ماهی به توله‌ها بسیار سودمند است ، مخصوصآ اگر آنها در زمستان بدنیا آمده باشند، چرا که تغذیه با این ماده باعث جلوگیری از وقوع راشیتیسم خواهد شد . به همان اندازه که مراقب تغذیه توله‌ها هستید باید مراقب تغذیه مادر نیز باشید . سگ ماده در طی این دوران نیاز به غذاهای مقوی مانند گوشت ، تخم‌مرغ ، هویج ، روغن‌ماهی ، کلسیم ، استخوان ، انواع ویتامین‌ها و مایعات دارد .

با شروع هفته چهارم باید توله‌ها را بتدریج به تغذیه با مواد دیگر غیر از شیر عادت دهید . در این سن غریزه شجاعت و یا ترس در توله‌ها شکل پیدا می‌کند و بدین منظور باید کاملا مراقب رفتار خود باشید تا مبادا توله‌ها ترسو بار بیایند .

تغذیه توله های بی مادر

در مواردی که مادر قادر  به شیر دادن به توله‌های خود نیست (مثلا ً در مواقع بروز ورم پستان و یا مواقعی که توله‌ها مادشان را از دست داده‌اند) ، باید خودتان به تغذیه آنها اقدام کنید . برای این منظور می‌توانید از شیر گاو استفاده کنید ولی از آنجایی که شیر این حیوان به لحاظ داشتن عناصری مانند کلسیم ، پروتئین و لاکتوز نسبت به شیر سگ خیلی فقیر است ، باید آن را بوسیله تخم‌مرغ ، کره و مقداری لاکتو ز، غنی‌سازی کنید . برای شیر دادن از شیشه شیر و پستانک استفاده کنید . این عمل در هفته اول بسیار سخت و پرزحمت است ولی بتدریج توله‌ها بدان عادت خواهند کرد .

جلوگیری از آبستنی

چنانچه قصد ندارید از سگ ماده خود نسل‌کشی کنید باید از جفت‌گیری آن با سگ نر جلوگیری کنید . ساده‌ترین راه این است که سگ ماده را زمانی که در دوره فحلی است از دسترس سگهای نر دور نگه دارید . این کار باید با دقت و وسواس خاصی صورت بگیرد تا جلوی آبستنی ناخواسته گرفته شود . ولی کارآمدترین روش این است که به دامپزشک مراجعه کرده و درخواست عملی اواریوهیسترکتومی (برداشت رحم و تخمدانها) برای سگ ماده خود کنید . به‌هرحال اگر در مواردی جفت‌گیری ناخواسته صورت پذیرفت می‌توانید با درمان هورمونی ، از آبستن شدن سگ ماده جلوگیری کنید ولی توصیه می‌شود در اینگونه موارد با دامپزشک خود مشورت کنید .

 

منبع : کلینیک دامپزشکی پرشین

گردآوری : لوسی پت

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.3/5 (163 votes cast)
جفت گیری سگ, ۳٫۳ out of 5 based on 163 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

11 دیدگاه برای : جفت گیری سگ

 1. فردین می‌گه:

  لطفا اطلاعتی راجع به سگ پشمالو پا کوتاه بذارید ممنون

 2. میترا می‌گه:

  سلام من یه سگ اشپیتز دارم اما براش هنور جفت پیدا نکردم سگم نره یک سالشه میشه کمک کنین

 3. مهدی می‌گه:

  خیلی جالب بود ممنون از مطالب خوبتان

 4. masoom می‌گه:

  عالی بود متشکرم

 5. مرتضی می‌گه:

  ممنون خیلی جالب بود

 6. امیر می‌گه:

  سلام عالی بود. ترشحات موکوزی نه موکوسی

 7. سهند می‌گه:

  مطالب مفید بود، ممنون بابت توضیحات🙏🏼

 8. سوران می‌گه:

  عالی بسیار جامع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *