? اصول تربیت سگ | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

اصول تربیت سگ

یک سگ تربیت شده را با سگی که تعلیم ندیده مقایسه کنید ؛ سگی که تربیت شده باشد براحتی بین انسانها زندگی می کند . این سگ نه تنها برای اطرافیان خود مشکل آفرین نیست ، بلکه در موارد بسیاری به یاری و کمک آنها می شتابد . ولی سگی که تعلیم ندیده باشد ، همواره باعث دردسر بوده و برای اطرافیان و حتی خودش مشکل‌ ساز خواهد شد .

اصول تربیت سگ ها

خوشبختانه سگ‌ها به دلیل هوش بالا و ویژگی‌های رفتاری خاصی که دارند براحتی قابل تربیت کردن هستند . شما هر نژادی را می‌توانید به راحتی تعلیم دهید . لزومی ندارد که آن حتمآ یک سگ اصیل باشد . حتی یک سگ دو رگه یا سگ معمولی را نیز می‌توانید به آسانی تعلیم دهید . هر چند که برخی نژادها استعداد خوبی در این زمینه دارند و برخی دیگر مستلزم بکارگیری وقت و زمان بیشتری برای تعلیم و تربیت هستند . اصولا ً تربیت سگها ، کار وقت‌گیری بوده و نیاز به حوصله زیادی دارد .

شخصی که می‌خواهد سگ را تعلیم دهد ، باید با خصوصیات رفتاری آن آشنایی کافی داشته ، حیوان را درک کرده و بتواند با وی ارتباط نزدیکی برقرار کند . باید این نکته را در نظر داشته باشید که برنامه و سیستمی که برای سیستم سگ انتخاب می‌کنید باید در راستایی باشد که حیوان را شاداب و سرحال کند و هیچ موقع این تربیت و تعلیم نباید موجب آزار و اذیت حیوان شود .

اگر بتوایند سگ را درست و صحیح تربیت کنید ، جذابیت حیوان چند برابر شده و رابطه عاطفی شما با او بسیار عمیق‌تر خواهد گشت . بهترین موقع برای شروع تربیت ، از سن ، ماهگی تا ۲ سالگی است . بعد از سن ۲ سالگی استعداد و توانایی سگها در یادگیری کمتر می‌شود ، با این حال سگها همیشه قابلیت یادگیری و تربیت را در خود حفط می کنند .

قبل از شروع به تعلیم و تربیت سگ ، باید با او کاملا اخت شوید . اینکه بخواهید یک سگ جدید را بدون اینکه با وی آشنایی داشته باشید و بدون اینکه با وی ارتباط نزدیک برقرار کنید ، تعلیم دهید ، یک کار بیهوده و پردردسر است . زیرا چنین سگی از دستورات و تعالیم شما پیروی نخواهد کرد . نکته دیگر این است که در تعلیم سگ واژه بنشین را خیلی راحتتر از عبارت «زود باش بشین» یاد خواهد گرفت و در مقایسه با عبارت دوم به ندرت گیج خواهد شد .

حیوان معمولا در جلسات اول آموزش ، زود حوصله‌اش را از دست داده و خسته می‌شود . بنابراین بهتر است جلسات اول کوتاه بوده و خسته‌کننده نباشد . هیچگاه در حین تربیت سگ بی‌جهت او را سرزنش نکنید زیرا چنین برخوردی از سوی شما ، او را گیج خواهد کرد . اگر سگتان در حین آموزش تعالیم شما را درست انجام داد ، او را تشویق کنید . منظور از تشویق ، این است که شما باید یک رابطه نشاط بخش را با سگتان برقرار کنید . برای مثال نوازش کردن یا گفتن کلماتی مانند آفرین ، سگ خوب من و … . موقع تنبیه هم سعی نکنید که با عصبانیت و خشم بر سگتان فریاد بزنید ، زیرا این کار باعث دستپاچگی و سراسیمی او گشته و از توانایی او برای یادگیری تعالیمتان خواهد کاست .

هیچ موقع سگتان را کتک نزنید (مگر در مواقع بسیار استثنایی ، مثلا در مواقعی که سگ تمایل به گاز گرفتن دارد) زیرا این کار باعث خواهد شد ، سگ شما ترسو بار بیاید و با بالا رفتن هر دستی پا به فرار بگذارد . همواره باید سعی کنید به جای کتک زدن و حتی یک تنبیه ساده ، رفتار وی را اصلاح کنید و به محض اینکه رفتارش اصلاح شد و کارش را درست انجام داد ، او را مورد تشویق قرار دهید .

استفاده از زنجیر یا قلاده

قبل از شروع تعالیم و تمرینات شما نیاز به یک قلاده و زنجیر دارید . اندازه قلاده بستگی به جثه حیوان و یا به عبارت بهتر بستگی به اندازه سر وی دارد . بهتر است برای جند روز قلاده را به گردن حیوان بسته و به حال خود رها کنید تا حیوان به آن عادت کند . بعد از اینکه سگتان به قلاده عادت کرد انتهای زنجیر آن را گرفته و مدتی با وی قدم بزنید . به مرور زمان ، میزان کنترل خود را افزایش داده و تسلط خود را به حیوان اعمال کنید . هر موقع با فشار قلاده و یا تغییر جهت آن ، سگ به سمت مورد نظر شما حرکت کرده و در واقع پاسخ صحیح به قلاده بدهد ، زمان آموزش سگ فرا رسیده است .

در موقع  انتخاب قلاده باید دقت کنید که نوع قلاده با نژاد سگتان همخواین داشته باشد . مثلا اگر سگ شما یک سگ ظریف است هرگز از نوع زنجیر استفاده نکنید ، زیرا موجب درد و ناراحتی حیوان خواهد شد . قلاده را باید طوری به گردن سگ ببندید که زیاد تنگ نباشد و در گردن او براحتی بچرخد .

منبع : کلینیک دامپزشکی پرشین

گردآوری : لوسی پت

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (144 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +31 (from 97 votes)
اصول تربیت سگ, ۳٫۰ out of 5 based on 144 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

10 دیدگاه برای : اصول تربیت سگ

 1. پیام رضایی سیه رود می‌گه:

  عالی بود تشکر

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +9 (from 15 votes)
 2. احسان می‌گه:

  سلام من به تازگی یک سگ شیتزو تریر گرفتم که سنش ۳ ساله
  یک مشکل بزرگم با این سگ اینه که خیلی وحشیه خیلی راحت آدمو گاز میگیری اونم خیلی جدی طوری که دستم چند تا بخیه خورد البته با من خوبه به کسای دیگه اجازه نمیده که طرفش بیان
  میخواستم اگه امکان داره منو راهنمایی کنین چون من دسترسی به مربی سگ ندارم و دلمم نمیاد که بدمش به کسی. ممنون میشم اگه کمکم کنین

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 40 votes)
 3. ابراهيم ج می‌گه:

  سلام من یه توله سه ماهه ژرمن دارم مشکلم اینه هرجا میرم همراهمممیاد و از من جدا نمیشه لطفا راهنماییم کنیدسى

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 31 votes)
 4. امید می‌گه:

  سلام…من توله سگ ایرانی دارم چون هزینه خرید سگ اصیل ندارم و به دلیل داشتن کارگاه بزرگ سگ آورده ام…میخواستم ببینم یک سگ روستایی معمولی قابلیت تربیت و نگهبانی و گاز گرفتن دزد را دارد؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 57 votes)
 5. عرفان می‌گه:

  جنسیت ماده ۲ سالشه

  نزادش دوبرمن شیوانلو هست

  رنگ مشکی

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 18 votes)
 6. زعوس می‌گه:

  خیلی خب بود ممنون

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 9 votes)
 7. محمد می‌گه:

  من یه سگ گرگ مشکی دارم زیر سینه اش سفید ادم میگیره در حد گرگ خیلی ازش خوشم میاد

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -5 (from 5 votes)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *