? آموزش محل ادرار به سگ ها | لوسی پت

فروش سگ و خرید توله سگ خانگی در لوسی پت

لوسی پت اولین سایت خرید سگ و فروش سگ در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1390 شروع نمود. تخصص ما در فروش سگ خانگی و توله های ژرمن و هاسکی می باشد لوسی پت اصالت توله سگ های خود را با پاسپورت و شناسنامه به همراه گواهی سلامت برای مشتریان که قصد خرید سگ را دارند مینماید.

لوسی پـــت - برترین برند حیوانات خانگی

معتبرترین مجموعه خرید سگ و فروش سگ


اسم حیوان : شپرد - سن : دو سال - نژاد : ژرمن شپرد توضیحات : شپرد، مولد نر مو بلند مجموعه لوسی پـــت یکی از بهترین ژرمن شپرد های ( کلاس A شولاین ) حال حاضر ایران آماده جفت یابی با ژرمن های ماده شولاین استاندارد

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

 

فروش توله های اصیل ژرمن شپهرد

fiziches

جنسیت : نر - ماده

سن : 2 ماه

نژاد : ژرمن شپهرد

رنگ : مشکی بلوطی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

توله های اصيل ژرمن شپرد با خط خونی ممتاز از مولدهای قهرمان معتبرترين کلابهای آلمان

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های اصیل سیبرین هاسکی

IMG_1547

جنسیت : ماده

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

آموزش محل ادرار به سگ ها

برای کسانی که تازه صاحب سگ شده اند و در نتیجه در امر نگهداری سگ مبتدی هستند توالت کردن نابه جا معضل بزرگیست ، اما با کمی صبر و حوصله می توان آن را حل نمود . سگ ها معمولا تمایل دارند در جاهایی که خودشان یا سایر سگ ها توالت کرده اند اقدام به ادرار و مدفوع نمایند . بنابراین اگر برایشان ممکن باشد به چنین محل هایی خواهند رفت .

آموزش محل توالت کردن به توله سگ ها

توله سگ ها به طور حتم پس از نوشیدن مایعات یا بیدار شدن از خواب و در عرض نیم یا یک ساعت پس از خوردن غذا ادرار یا دفع مدفوع می کنند ، لذا در این موقع حیوان را به محلی که برای توالت کردن در نظر گرفته اید منتقل کنید و نگه دارید . این محل ممکن است قسمتی از منزل که توسط ورزنامه پوشیده شده باشد یا اینکه محلی خاص برای حیوان تعبیه شده باشد . قبل و بعد توالت کردن با توله سگ بازی کنید و در حین حال کلمات خاصی را به زبان بیاورید . این کلمات بعدها به عنوان فرمان یا علامتی جهت توالت کردن به کار خواهد رفت ، اما دقت کنید که این فرمان یا فرمانهای دیگر کاملا متفاوت باشند .

اگر شما به سگ مهلت دادید تا از خانه خارج شود و عمل دفع را انجام دهد ولی سگ پس از بازگشت به خانه زمین یا فرش را کثیف نمود ، بایستی به او بفهمانید که کارش اشتباه بوده و با گفتن واژه ی "بد" حیوان را سرزنش نمایید . چندین با این وازه را تکرار کنید و سپس با عجله او را به بیرون از خانه ببرید . اگر باز بیرون خانه مدفوع کرد او را تشویق کنید . اگر تازه صاحب یک توله سگ شدید ، تعطیلات آخر هفته تان را به آن اختصاص دهید و کل روز را جهت تربیت و تعلیم توالت رفتن صرف کنید . اگر شما در زمان بیدای توله سگ آن را تحت نظر قرار دهید و محل مورد نظرتان جهت دفع کردن را به حیوان نشان دهید ، توله سگ در دفعات از آن محل برای دفع ادرار و مدفوعش استفاد خواهد نمود . اگر چه تعطیلی کسل کننده ای خواهد بود اما بهتر از این است که به به طور منقطع ساعت ها یا روزها را صرف تعلیم توالت رفتن به سگ نمایید . به توله سگی که سن بیشتری دارد می توان به طور کامل در خلال یک تعطیلی آخر هفته توالت رفتن را آموخت .

از تنبیه توله سگ هایی که به اشتباه در جاهای ممنوع توالت می کنند اجتناب کنید و به جای تنبیه کردن  واژه های "بد" یا کلمه ی "نه" را چندین بار با لحنی عصبانی تکرار نمایید . دوباره یادآوری می شود که توله سگ هایی که به طور آزادانه در خانه در خانه رفت و آمد دارند معمولاً در جاهای ممنوع نیز توالت می کنند . برای جلوگیری از این کار آنها ، وقتی احساس می کنید حیوان آماده ی دفع کردن است او را به حیاط ببرید و در جای خاصی که کف آن از سایر قسمت ها متمایز است قرار دهید ؛ حیوان خیلی سریع به این محل عادت می کند .

نکات زیر را مورد توجه قرار دهید :

– ایستادن پشت در مشخصه این است که سگ می خواهد جهت توالت کردن به خارج خانه برود .- سگ ها دوست دارند در محل قبلی شان توالت کند ، لذا با بو کشیدن آن محل را پیدا می کنند . – وقتی سگ در حال توالت کردن است، با گفتن کلماتی تحسین برانگیز (آفرین) ، سگ را تشویق به این کار نمایید .

افرادی که صاحب سگ های کوچک خانگی هستند نیز تمایل دارند با وجود اینکه سگ توالت کردن روی روزنامه یا داخل جعبه توالت را یاد گرفته است به خارج خانه برود . به منظور تعلیم توالت در خارج خانه ، ابتدا روزنامه و جعبه توالت را به خارج از خانه منتقل کنید  و هنگامی که احساس کردید زمان توالت کردن توله سگ فرا رسیده است آن را به خارج خانه هدایت کنید و در محل مورد نظر قرار دهید . توله سگ به کمک قدرت بویایی اش محل توالت کردن را پیدا می کند و لازم نیست شما خودتان را به زحمت بیاندازید . توله سگ پس از مدتی به این محل عادت می کند .

روزنامه ای که برای تشخیص محل توالت در خارج خانه قرار داده اید را به تدریج کوچک و کوچکتر کنید تا اینکه سرانجام کاملا آن را بردارید . در صورت استفاده از جعبه نیز موادی را که در کف جعبه توالت قرار می دادید کم کم خارج کنید و بعد از گذشت چند روز جعبه را بردارید . با گذشت زمان شما هر روز قسمتی از مواد جانبی موجود در محل توالت را بردارید تا اینکه نهایتا تنها زمین یا سبزه باقی بماند . بعد از سپری شدن این مدت باید سگتان کاملا تربیت شده باشد . به طور حتم وقتی شما روزنامه را از خانه به حیات آوردید باید آن را با قرار دادن چند قطعه سنگ در گوشه هایش ثابت کنید تا باد ان را حرکت ندهد !

اگر شما صاحب سگ بالغی شدید که راه و رسم زندگی در خانه را آموزش ندیده است ، با آن حیوان مانند یک توله سگ رفتار کنید . توله سگ ها بعد از غذا خوردن ، آب خوردن ، قدم زدن یا بازی کردن توالت می کنند . قبل از اینکه به سگ یاد دهید جهت توالت کردن به خارج از خانه برود استفاده از روزنامه را در خانه به حیوان بیاموزید . علاوه بر این ، دکتر دامپزشک به شما توصیه می کند قبل از واکسن زدن به توله سگ ، حیوان را به خیابان نبرید چرا که امکان ابتلا به بیماریهای واگیر دار وجود دارد . لذا استفاده از روزنامه برای افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند مفید خواهد بود .

محوطه کوچکی را در نظر بگیرید و تمام این محوطه را از چندین لایه روزنامه بپوشانید و صبر کنید تا توله سگ از آنها استفاده نماید . سپس روزنامه های خیس شده را با روزنامه های خشک تعویض کنید . این کار را یک یا دو روز ادامه دهید سپس یک قسمت کوچک از محلی را که به وسیله ی روزنامه پوشانده شده بدون روزنامه بگذارید ؛ به این امید که توله سگ در آن محل ادرار نکند . اگر توله سگ این محل را خیس کرد به او توجه دهید ؛ حیوان را روی روزنامه بگذارید تا بفهمد که تنها محلی که می تواند ادرار کند روی روزنامه است . به مرور زمان وقتی توله سگ دلیل پوشانده شده زمین را با روزنامه فهمید می توانید فضایی را که از روزنامه پوشانده شده محدود تر کنید و مرتب روزنامه خیس شده را تعویض نمایید تا زمانی که توله سگ آنقدر بزرگ شود که بتواند به خیابان برود .

معمولا در شب برای توله سگ راحت تر است که آب نخورد زیرا به حیوان کمک خواهد کرد که ادرار خود را کنترل کند ؛ بنابراین حداقل دو ساعت قبل از خواب به توله سگ آب ندهید و حتما قبل از خوابیدن سگ را به بیرون ببرید و یا از روزنامه استفاده نمایید .

نکات زیر را مورد توجه قرار دهید :

– بو کشیدن زمین اولین نشانه ی تمایل سگ به ادرار کردن می باشد . بنابراین شما تنها چند ثانیه وقت دارید که توله سگ را روی روزنامه قرار دهید .

– به سرعت سگ را بلند کنید و روی روزنامه بگذارید . روزنامه به دلیل قابلیت جذب بالا بهترین وسیله برای این منظور است .

– بهتر است به منظور تشویق سگ به ادرار کردن ، از قطره هایی که به این منظور ابداع شده است (قطره های تعلیم ادرار که در کلینیک های دامپزشکی قابل تهیه هستند) استفاده کنید . به این صورت که چند قطره از محلول مذکور را بر روی کاغذ روزنامه بریزید و در هنگام دفع ، توله را بر روی این روزنامه ببرید . به این ترتیب و به مرور زمان ، توله محل ادرار را خواهد شناخت .

در اینجا متذکر می شویم که بعضی از توله سگها ذاتا از اینکه روزنامه ای در زیر پایشان باشد متنفرند بنابراین به این توله ها بهتر است سریعا روش توالت کردن در خارج خانه را بیاموزید .

حال مروری خواهیم داشت بر مطالب گفته شده در مورد توالت بر روی روزنامه :

– توله سگ را در اتاقی که به آسانی قابل تمیز شدن است محبوس نمایید و کف اتاق را با روزنامه مفروش کنید . وقتی توله سگ به توالت کردن در یک نقطه عادت کرد سایر روزنامه ها را بردارید . شما می توانید تدریجا روزنامه ها را برداشته و سرانجام تنها از یک ورق روزنامه استفاده کنید .

– به منظور آموزش ادرار کردن در بیرون از منزل ، در یک روز خوب و آفتابی روزنامه را در خارج خانه قرار دهید . روز بعد روزنامه را به طور کل بردارید . به طور حتم سگ جهت توالت کردن به خارج خانه خواهد رفت . پس از انجام این کار حیوان را تشویق به عمل انجام شده اش نمایید . مراقب باشید سگ دوباره جهت پیدا کردن روزنامه به طرف در خانه بر نگردد .

روش کنترل دفع مدفوع با استفاده ازکاغذ روزنامه

به منظورتربیت توله با استفاده از روزنامه ، تمام کف اتاق ویا فضای محصورمورد نظرتان را با چندین لایه از ورقه های روزنامه بپوشانید . سپس توله را درآن محوطه نگهداری کنید . منتظر دفع مزاج او بر روی روزنامه باشید . سپس ورقه های کثیف را جمع آوری وتعویض نمایید . این عمل را برای یک تا دو روز تکرارکنید و سپس تعدادی از روزنامه ها را بردارید . احتمالاً توله سگ ازجاهای خالی برای دفع مدفوع استفاده نخواهد کرد . اگر استفاده نمود او را با ملایمت تنبیه کنید و روی کاغذها ببرید . در این حالت حیوان متوجه می شود که باید این کار را در روی کاغذها انجام دهد و مفهوم کاغذها را درک خواهد کرد .

این وضعیت ادامه می یابد تا وقتی که تنها دو ورقه روزنامه در گوشه اتاق پهن باشد . تا قبل از این که سگ را بیرون بیاورید از روزنامه استفاده کنید . بعد از اینکه با حیوان در بیرون از خانه قدم زدید و او توانست در آنجا دفع کند ، یاد می گیرد که بیرون ازخانه تنها محل برای دفع مدفوع است . پس می توانید روزنامه ها را بردارید و در عین حال رفتار سگ را زیر نظر بگیرید و اگر احتیاج به بیرون رفتن دارد (با عصبانیت دنبال روزنامه می گردد) ، در این حالت به سرعت او را بیرون ببرید و او می تواند مدفوع خود را دفع کند و این روش را تا موقعی ادامه دهید که به خوبی به آن عادت نماید و درخانه مدفوع نکند .

روش آموزشی دفع مدفوع با استفاده ازجعبه

این روش ساده و آسان است . برای شروع ، به طور مرتب حیوان را بیرون ببرید و پس از آنکه حیوان مدفوع کرد ، او را مورد تشویق قرار دهید و هنگامی که به خانه برگشتید او را در داخل جعبه ای بزرگ قراردهید . حیوان آن را لانه خود خواهد دانست و در آنجا می خوابد . اگر سگتان را درمحیط منزل آزاد می گذارید باید به شدت تحت کنترل قرار گیرد و شبها چند ساعت توله را خارج از خانه ببرید و پس از بازگشت در جعبه اش بگذارید . صبحها وقتی بیدار می شوید و یا وقتی از بیرون می آیید توله را به سرعت از جعبه خارج نموده به خارج از محیط منزل ببرید تا در آنجا مدفوع نماید . سپس به حیوان اجازه دهید که آزادانه بازی کند اما تحت کنترل باشد .

عده ای از متخصصین رفتار حیوانات معتقدند توله به زودی با لانه خو می گیرد . مثل نیاکان اولیه خود که به همراه انسانها در غارها زندگی می کردند . عادت دادن حیوان به سهولت انجام خواهد یافت زیرا سگها حیواناتی تمیزهستند و از آلوده کردن لانه خود پرهیز می کنند . بنابراین محدود کردن توله درلانه اش درساعات خاصی از شبانه روز موجب می شود که اجابت مزاج خود را کنترل نماید چرا که در می یابد تا بیرون برود . از شما پاداش خواهد گرفت .

اگر در حین تمرین خطایی از حیوان سر زد به ملایمت تنبیه اش نمایید و فوراً به بیرون و به جایی که قبلاً مدفوع خود را دفع کرده بود ببرید . دراین حالت به خاطر می آورد که تنها محل مجاز برای دفع مدفوع بیرون ازخانه است . توله جوان به دفعات بیشتری برای بیرون رفتن نیازدارد ؛ چون هنوز توانایی کنترل مدفوع خود را بدست نیاورده است .

توله ها را باید یک ساعت بعد ازخوردن غذا بیرون برد . به تدریج با افزایش سن توله قادربه کنترل مدفوع خود خواهد بود و می توان تعداد دفعات بیرون رفتن را به ۴ باردر روز کاهش داد . لانه ای که بدان اشاره شد چیزی نیست جز یک اتاقک محصور محکم که می توانید آن را بخرید و یا بسازید . این لانه سلول زندان و یا وسیله ای برای تنبیه نیست . در حقیقت خیلی از مردم دریافته اند که توله ها لانه را استراحتگاه و محل آرامش تلقی می کنند و با داشتن لانه ای خصوصی احساس رضایت می کنند .

داشتن سگی که به لانه خو گرفته ، باعث خوش شانسی است و درهنگام مسافرت کنترل این حیوان راحت تر است . وقتی او را در جعبه می گذارید حرکاتش محدود می شود و از اتفاقات غیر منتظره نیز جلوگیری می شود . عده ای از مردم لانه را از فروشگاه مخصوص حیوانات خانگی می خرند . درعین حال ساختن آن نیز زیاد مشکل نیست . فقط باید مطمئن شد که به حد کافی محکم باشد و دارای کف مناسب و تهویه خوبی باشد و اندازه آن طوری باشد که توله به راحتی در آن حرکت کند .

گاهی اوقات توله در قسمتی از لانه استراحت و در طرف دیگر آن مدفوع را دفع می کند . برای جلوگیری از این کار می توانید فضای لانه را با استفاده از دیواره ای متحرک کم کنید و بعد که حیوان بزرگتر شد دیواره را بردارید . در آخر باید یادآور شد که هرگز توله تربیت شده را در موقعیتی قرارندهید که ایجاد مشکل و مزاحمت کند و هرگاه حیوان را از لانه خارج می کنید با دقت مراقب رفتارش باشید و او را زیر نظر قرار دهید .

گردآوری : لوسی پت

منبع : کلینیک پرشین

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.7/5 (234 votes cast)
آموزش محل ادرار به سگ ها, ۲٫۷ out of 5 based on 234 ratings

فروش توله سیبرین هاسکی

جنسیت : نر

سن : 2 ماه

نژاد : سیبرین هاسکی

رنگ چشم : آبی

واکسيناسيون شده و درمان های ضد انگل

دارای شناسنامه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 09109161757

فروش توله های بسیار اصیل گریت دین

نژاد : Great Dane جنسیت : نر – ماده سن : ۲ماه

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : ۰۹۱۰۹۱۶۱۷۵۷

142 دیدگاه برای : آموزش محل ادرار به سگ ها

 1. neda می‌گه:

  عالی بود:من خودم سگ ندارم ولی عاشقشونم و هرچی مطلب در باره سگ ها باشه میخونم

 2. kiana می‌گه:

  عالی بود من یه سگ اشپیتز تریر دارم الان مشکل دستشویی رفتنش حل عاشقتم ممنونم

 3. غزال می‌گه:

  مررررررررررررررررررررسی از وبلاگ گودتون is very very good

 4. وحید می‌گه:

  مر۳۰ عالی بود؛مطالب آموزنده بود؛من خودم ۳تاسگ دارم ژرمن ۵ماهه میخوام گیرابشن چیکارکنم ممنون میشم یکی راهنماییم کنه

  • فری می‌گه:

   سلام وحید جون هر چی باسگ بدرفتار کنی ترسو میشه اگرم خوب رفتار کنی الوس میشه
   اگه میخوای گیرا بشه یه حیوون مثل خرگوش بنداز پیشش یا بهش خون بده بخوره
   یا یه جا ببندش که فقط خودتو ببینه
   من برای سگم که دوبرمن بوده هرسه کارو باهم میکنم که العان حتا پدرمو میگیره چه برسه به کسای دیگه

   • یاسمن می‌گه:

    واقعا بعضیا نفهمن… خرگوش بنداز جلوی سگ؟ یه جا ببندش؟ براتون ارزوی مرگ میکنم بی فرهنگای وحشی… اسم حیوون لایق توست.. خوک صفت

    • محمد می‌گه:

     خواهر عقب مونده من…

     سگ ژرمن باید اینطور باشه…چون سگ نگهبانه

     سگ گارد – سگ نگهبان باید گیرا باشه…چون قوه مایه این کارو داره
     فرقش با خیلی از سگهای دیگه به همینه

     کلا نشنیدی میگن مثل سگ گیر میده…!!!

     اصلا شما رو چه به سگ … همون عروسک بگیرید باهاش مهربون باشید لدتش هم بیشتره !!!

    • Saman می‌گه:

     اخه احمق نفهم یه تار موی گندیده یه یه سگ ولگرد به لاشه تو هم نمیرزه تو اگه حالیت میشد سگ چیه حالا همچین زری نمیزدی تو صد سال زور بزنی سگ رو نجس بدونی به پا همون خوک نمیرسی الاغ (دور از جون الاغ)
     اینم مدرک نجس بودن سگ:
     آیا سگ در قران نجس است؟

     بسیاری از مسلمانان عقیده دارند که سگ نجس است! این باور نه تنها پایه قرانی ندارد بلکه کاملا در تضاد با قران است. در هیچ جای قران چنین چیزی نیست که سگ نجس باشد بلکه برعکس:

     در داستان اصحاب کهف که خداوند درباره آنها می فرماید:

     إِنَّهُمْ فِتْیَهٌ آمَنُوا بِرَبِّهِمْ وَزِدْنَاهُمْ هُدًى

     آنها جوانانی بودند که به پروردگارشان ایمان آوردند، و ما بر هدایتشان افزودیم

     (سوره کهف آیه ۱۳)

     وقتی اصحاب کهف به غار می روند سگ خودشان را نیز با خود می برند و وقتی خداوند در مورد حالات آنها در داخل غار سخن می گوید آن قدر به سگ آنها ارزش میدهد که حتی حالات سگشان را نیز در قران بیان می کند٫ دقت کنید:

     وَتَحْسَبُهُمْ أَیْقَاظًا وَهُمْ رُقُودٌ ۚ وَنُقَلِّبُهُمْ ذَاتَ الْیَمِینِ وَذَاتَ الشِّمَالِ ۖ وَکَلْبُهُمْ بَاسِطٌ ذِرَاعَیْهِ بِالْوَصِیدِ وِ اطَّلَعْتَ عَلَیْهِمْ لَوَلَّیْتَ مِنْهُمْ فِرَارًا وَلَمُلِئْتَ مِنْهُمْ رُعْبًا

     و اگر به آنها نگاه می‌کردی فکر می کردی بیدارند؛ در حالی که در خواب فرو رفته بودند! و ما آنها را به سمت راست و چپ میگرداندیم. و سگ آنها دستهای خود را بر دهانه غار گشوده بود. اگر نگاهشان می‌کردی، از آنان می‌گریختی؛ و سر تا پای تو از ترس و وحشت پر می‌شد!

     (سوره کهف آیه ۱۸)

     آیا سگ اصحاب کهف نجس بود؟ آیا سگ اصحاب کهف مانع ورود فرشتگان به داخل غار شد؟

     در سوره مایٔده آیه ۴ خداوند میفرماید:

     یَسْأَلُونَکَ مَاذَا أُحِلَّ لَهُمْ ۖ قُلْ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّیِّبَاتُ ۙ وَمَا عَلَّمْتُمْ مِنَ الْجَوَارِحِ مُکَلِّبِینَ تُعَلِّمُونَهُنَّ مِمَّا عَلَّمَکُمُ اللَّهُ ۖ فَکُلُوا مِمَّا أَمْسَکْنَ عَلَیْکُمْ وَاذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَیْهِ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ سَرِیعُ الْحِسَابِ

     از تو سؤال می‌کنند چه چیزهایی برای آنها حلال شده است؟ بگو: «آنچه پاکیزه است، برای شما حلال گردیده. و حیوانات شکاری و سگهایی که تربیت کردید از آنچه خداوند به شما تعلیم داده، از آنچه این حیوانات برای شما نگاه می‌دارند بخورید؛ و نام خدا را بر آن ببرید؛ و از خدا بپرهیزید که خداوند سریع الحساب است

     امروز در جوامع اسلامی به حیوانات مخصوصا سگ ها فراوان ظلم میشود٫ سگ ها را آزار می دهند٫ آنها را با سنگ می زنند٫ حتی آنها را می کشند…

     نه تنها سگ بلکه هیچ حیوانی نجس نیست٫ همه حیوانات مخلوقات خدا هستند

     من خودم یک سگ دارم که با من زندگی می کند٫ در چشم این حیوان میبینم که مانند ما احساس دارد٫ محبت و دوست داشتن را می فهمد! ترس را مانند ما احساس میکند! سگ حیوان با وفاییست و دوستی بی ریا.

     سگ نه تنها نجس نیست بلکه قطعا یکی از نعمت های خداوند به ما انسانها است.

   • یاشار می‌گه:

    وحشی بی فرهنگ
    خاک بر سر ما که با آدمایی مثل تو هم وطنیم
    امیدوارم هم خودتو هم پدرتو مثل اون خرگوشهای بدبخت یه روز جرواجرتون کنه

   • sara می‌گه:

    شعور هم خوب چیزیه عزیزم …. همونطور که تو سگتو دوست داری اون خرگوش هم حیوونه جون داره تو حق نداری واسه ی تربیت کردن سگت زندگی یه حیوون دیگرو هم بگیری
    اگه میخوای خوووووووووووووووووووب تربیت شه پیشنهاد میکنم بهت خودتو بندازی جلوش بخوره ملت از شعورت در امان باشن گلم :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • سهیل می‌گه:

   ببخشید شما یکی از این سگ هارو نمیفروشین

 5. Yasaman می‌گه:

  من فوق العاده سگ لجبازی دارم و از روی لجبازیش اشتباه دستشویی میکنه لطفا کمکم کنین!!

 6. nastaran می‌گه:

  سلام من یه تریر ۲ ماهه دارم و این مشکل و دارم . سعی می کنم از مطالب سایت خوب استفاده کنم مرسی

 7. raz می‌گه:

  من قبلا یه سگه بالغ داشتم که بلد بود دستشوی کنه ولی الان می خوام یه توله بگیرم و خیلی نگرانه دستشوی رفتنش هستم میشه بیشتر راهنماییم کین ممنون

 8. homa می‌گه:

  سلام
  من یک توله چهار ماه شیتزو تریر دارم
  برای دستشویی اون رو به بالکن میبرم و منتظر میشم ولی دستشویی نمیکنه میارمش توی خونه دستشویی میکنه بعضی وقتها روی روزنامه بعضی وقت هام روی زمین . لطفا من رو راهنمایی کنید

 9. sara می‌گه:

  سلام
  من ۲۰ روز است که یک سگ ۳٫۵ ساله را گرفته ام این سگ تربیت شده و مودب و خیلی حرف گوش کن است اول که اومده بود دپرس بود ولی الان حیلی حوب شده اصلا توی خانه دستشویی نمی کند ولی چون من در شرف ازدواج هستم و نمی توانم با خودم ببرمش و خانواده ام هم به شدت اهل سفر هستند نگهداری ازش غیر ممکن شده، اگر الان بدیمش به کس دیگری( صاجب قبلی اش) خیلی لطمه می خوره؟؟؟؟؟؟؟

 10. parsa می‌گه:

  man ye sagh treyer daram vali abo ghazo nmikhore ya khile kam dastshoyam har ja delesh mikhad

 11. shadan می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید،
  ما یه جک راسل نر داریم که الان تقریبا ۱،۵ سالشه،
  کاملا بلده که وقتی در خانه خودمان هست باید بیرون از خونه دستشویی کنه،حتی گاهی اوقات ۱۲ ساعت هم در خانه تنها بوده و کارش رو توی خونه نکرده.
  ولی مخصوصا خونه یکی از دوستامون که می ریم تا ازش غافل می شیم ادرار می کنه…حتی دیشب توی رختخوابهایی که خودش هم توش خوابیده بود ادرار کرد..جاهایی که حتی وقتی توله بود هم اونجا این کارو نمی کرد،مثلا وقتی توی بغل صاحب خونه نشسته بود…یا روی مبل.
  نی دونیم دلیل این رفتارش چی هست و باید باهاش چیکار کنیم…آیا سگها عادت شب ادراری دارند؟

 12. mehran می‌گه:

  سلام من یه توله ژرمن ۲ ماهه دارم که از آلمان اومده و از این نژادای داخل ایران نیست خیلی بازیگوشه و عاشق گاز گرفتنه.نمی دونم چیکار کنم که بهش بفهمونم گاز نگیره لطفا راهنمایم کنید

  • soolmaz می‌گه:

   man ba mehran movafegham tole sage man shibawa hastesh onam kheili gaz gereftano dost dare ham paro ham dasto sorato

  • فرانک می‌گه:

   عزیزم من ۱۳ سالمه و خودم یه سگ چهار ماهه دارم علت گاز گرفتنش ۱>دنبال همبازی و باید وقت بیشتری براش بگذارید.
   ۲>داره دندون در میاره
   ۳>بیشتر از غذاهایی که استخوان داره استفاده کن
   ۴>یکی هم بستگی به ژن و نژادش داره
   امید وارم مشکلت بر طرف بشه

  • سروش می‌گه:

   سلام مهران واسه اینکه گاز نگیره کره یا بستنی به دستات بزن توله لیس میزنه دستتو چند بار تکرار کن دیگه گاز نمیگیره

  • Pooria می‌گه:

   Mehran Vaghti Bazi Mikonino Gaz Migire Behesh Ba Sedaye Bolando Gerye Tor Begoo Gaz Na, Ya Har Kalame ee Ke Baraye Nahy Kardan Estefade Mikoni, Ba’ad Poshteto Kon Behesho Bazi Nakon Dg. Aroom Aroom Inkaro Bokon Ta Ok She. Manam Pitbullam Hamin Khar Baziaro Dar Miare

 13. soolmaz می‌گه:

  kheili mamnon az nokati ke goftid faghat man tole sagam 4 maheshe bad nemidonam chejori tarbiyatesh konam age mishe komakam konid

 14. niloofar می‌گه:

  سلام من یه سگ شیتزو تریر ۳٫۵ماهه دارم حدود سه هفته ست اومده تو خونه ی ما هنوز واسه توالت رفتن ترین نشده ولی امروز حتی رو ملافه ی خودش هم ادرار کرد کاری که تا حالا نکرده بود !!!یه مشکل دیگه اینکه خیلی گاز می گیره این مشکل تا چند وقت ادامه داره …از اسباب بازی ها ودندونیش واسه گاز گرفتن استفاده نمی کنه …راستش امروز پشیمون شدم ولی دلم واسه این زبون بسته می سوزه

 15. مریم می‌گه:

  سلام. من یه توله سگ دارم که تازه ۳روزه اوردمش. اول اینکه قطره ادرار ریختم ولی اون قسمت اصلا دستشویی نمیکنه بعدشم امروز وقتی اومدم دیدم دستشویی خودشو خورده. ایا این کار سگ بد و خطرناکه؟ و باید چی کار کنم؟

 16. Turaj Bagherzade می‌گه:

  باعرض سلام و ارادت وتشکر فراوان از شما . پرسش بنده اینکه دوره بارداری سگ تریر چند ماه طول میکشه ؟

 17. shiva می‌گه:

  Man ye tiere 2mahe daram k 3ruze gereftamesh bedune ruznameo ghatre kheili zud jaye edraro madfuesho yad gereft
  Moshkelesh ine k bayad bala saresh bashim ta bekhabe vagarna jigh mizane 😐

 18. پارسا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من یه شیتسو تریره ۲ ماهه دارم که ۷ روزه دارمش ولی هنوز دستشویی کردن رو یاد نگرفته
  روزنامه هم گذاشتم اما هنوز تویه خونه دستشویی میکنه

 19. sahel می‌گه:

  من دو روزه یه توله گرفتم خیلی بازیگوشه شبا اصلا نمیذاره من بخوابم لانه هم براش درست کردم ولی شبا انقد سرو صدا میکنه وقتی ازخواب بیدارمیشه که بیارمش بیرون،دلیل این کارش چیه؟چرا انقد خوابش کمه؟

  • sepid می‌گه:

   منم یک سگ نوزاد داشتم که شبها می خواستم بخوابونمش بعد ۱ ساعت سر و صدا میکرد نمی ذاشت بخوابیم. متوجه شدم بعد یک مدت که باید سر ساعت ۱۱ بهش غذا بدمم و با شکم سیر بخوابه بعد دیگه بیدار نشد تا ساعت ۷ صبح فرداش.اما به مرور زمان حل میشه اگه قبل خوابش به همه چیش برسی دیگه بیدارت نمی کنه. امیدوارم کمکت کرده باشم.

 20. imana می‌گه:

  ﺳﻼﻡ ﻣﻤﻨﻮﻥ اﺯ ﻣﻂﺎﻟﺒﺗﻮﻥ
  ﻣﻦ ﻳﻚ ﺳﮓ chihauhau ﺩاﺭﻡ ۴ﻣﺎﻫﻪ ﺗﻳﻚ ﻣﺤﻞ ﻛﻮﭼﻴﻚ ﻭاﺳﻪ ﺩﺳﺘﺸﻮﻳﺶ ﻗﺮاﺭ ﺩاﺩﻡ ﻛﻪ اﺻﻼ اﻭﻧﺠﺎ ﺩﺳﺘﺸﻮﻳﻲ ﻧﻤﻴﻜﻨﻪ
  ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺗﻮﻱ ﺧﻮﻧﻪ اﺵ ﻳﺎ ﺭﻭ ﻛﻒ ﺳﺎﻟﻦ اﺩﺭاﺭ ﻣﻴﻜﻨﻪ
  ﺳﺎﻋﺘﻬﺎ ﻣﻴﺒﺰﻣﺶ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺗﺎ ﺩﺳﺘﺸﻮﻳﻲ ﻛﻨﻪ ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺗﻮﻱ ﺧﻮﻧﻪ ﻛﻒ ﺳﺎﻟﻦ اﺩﺭاﺭ ﻣﻴﻜﻨﻪ
  ﻭاﻗﻌﺎ ﺩاﺭﻡ اﺯ ﺩﺳﺘﺶ ﻋﺼﺒﺎﻧﻲ ﻣﻴﺸﻢ ﻣﻨﻮ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﻣﻤﻨﻮﻥ

  • admin می‌گه:

   سلام
   سگ همیشه جایی دستشویی میکنه که بوی ادرار یا مدفوع سگ بده

   جاهایی را که دستشویی کرده قبلا با آب و سرکه تمیز کنید تا بو را از بین ببرد مشکل حل میشه

  • رامتین می‌گه:

   سگ من هم همینطور بود، اولش دلم نمیومد دعواش کنم تا اینکه یکی از دوستام که تو تربیت سگ ید طویلی داشت گفت هرجای اشتباهی که سگ دستشویی کرد سگ رو ببر همونجا یه روزنامه لوله کن بزن رو پوزش و کلمه “نه” رو تکرار کن. تا حدی که سگ اذیت بشه حتی شاید صدای زوزه هم در بیاره. بهد اونجایی رو که دستشویی کرده تمیز کن و یکم پیف پاف یزن که دیگه سگ اونجا نره. و حتما حتما یه گوشه خونه روزنامه پهن کن بعد از اینکه سگ رو تنبیه کردی ببرش بزارش روی روزنامه و کلمه “اینجا یا آره” یا هر چیز دیگه ای رو با حالت تحکّم بکار ببر. بعد از مدتی درست میشه. فقط اینکه بعضی دوستان از شدت علاقه به سگ دلشون نمیاد اینکارو بکنن (با روزنامه بزنن رو پوزش) ولی یادتون باشه اگه رو دلتون پا نزارین تموم خونتون رو به گند میکشه
   موفق باشین

 21. Exterminatos می‌گه:

  Hi Doostan Va Salami Garm Be Admine Mohtaram
  Man Mikham Ye Toole Husky 1-2 Mahe Havali e Khordad-Tir Mah Begiram Motasefane Man Dar Aparteman Zendegi Mikonam
  Tozihat Va Soalat Ziyade Age Doosti Beyne Ma Hast Ke Betoone Be Man Etminane Khater Bede Dar Morede Jaye Negah Darish Man Ba Eishoon Be Soorate Privet SOhbat Konam
  Makhsosan In Ke Tabestoon Mikham Begiram Hatman Bayad Ta Gozaroondane Tabestoon TO Khone Beashe Ty

 22. Arman می‌گه:

  Salam.man mikham ye tole husky bekharam be nazar shoma chand roze yad migire khodesh bere Edrar kone

 23. Zigor می‌گه:

  Salam
  Man y boxer mikham begiram, vasam moheme k taze az shir gerefte bashanesh va esalatesh kheili moheme vasam ama on chizi k mikham giram nemiad, age rahnamaim konin mamnon misham

 24. Mina می‌گه:

  Salam. Man ye sage shitso maltese daram k alan 6 maheshe. Kamelan yad grfte bood wc bere o hich moshkeli bash nadashtam ama alan dobare harjaye khoone k bekhad jish mikone tak o tookam wc mire ama too khooneam kar kharabi mikone. Bayad chikaresh konam???

 25. امیر حسین می‌گه:

  من عاشق سگام ولی خونوادم راضی نیستند من یه شیتزو تریر دیدم ولی نمیزارن

 26. سونیا می‌گه:

  واییییییییییییییییییییی مر۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ عالیییییییییییییییییی بود

 27. شايان می‌گه:

  کلا نژاد شیتزو تریر خیلى سخت ادرار کردن رو یاد میگیره و زمان زیاد میبره ولى وقتى که یاد گرفت دیگه خیال آدم باید راحت باشه مگر اینکه به لجبازی بیوفته و از قصد دستشوىى کنه، اگر تو خونه سگى خراب کارى کرد همونطور که ادمین عزیز گفته بودن حتما با سرکه شسته شه تا بوى ادرار از خونه بره

 28. hamid می‌گه:

  من عاشق اینم که سگ داشته باشم تو خونمون ولی خونوادم نمیزارن چیکار کنم؟

 29. کیمیا می‌گه:

  سگ من هاسکی هست و اصلا هم اونجایی که قطره می چکونم دستشویی نمی کنه و من سگم توی حیاط گذاشتم و توی یه باغچه کوچولو براش قطره رو میریزم ولی اونجا نمیره برا دستشویی کردن چی کار کنم داره عصبانیم می کنه خواهش می کنم یکی بهم بگه چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 30. Baran می‌گه:

  سلام خسته نباشید…من میخوام سگِ پامرانین بگیرم اما نمیدونم اونم مثه شیتزو تریر زیاد طول میکشه که یاد بگیره جای ادرار کردنشو یا نه؟ در واقع من اصلاً نمیخوام تو خونه ادرار کنه چی کار کنم که اصلاً تو خونه ادرار نکنه؟؟؟لطفا کمکم کنید

 31. دیبادخت می‌گه:

  man y yorkshaire terier daram alan nazdike 7 ya 8 mahesh has vali hanuz jaye dasshooii kardano yad nagerefte harkariyam goftin kardam vali fayede nadasht

 32. شایلین می‌گه:

  سلام. من یک سگ شیتزو تریر ۲ ماهه دارم ولی هر
  وقت آروم می زنم روی بینیش یا روی دستش از من
  ناراحت می شه و تا ۲ یا ۳ ساعت اصلا به من محل
  نمی زاره تر و خدا کمکم کنید!!!!!!!! سگم داره خیلی لوس بار می یاد و تعلیم هایی که بهش میدم هم اثری نداره

 33. Aida می‌گه:

  سلام من یک توله سگ هاسکی دارم که الان ۲یا۳ماهشه. وقتی که میخوام ببرمش محل مورد نظرم که ادرار کنه من موقعی که برمی دارمش در همون حال ادرار می کنه.آخه چیکار کنم دیوووونه شدم

 34. سارا می‌گه:

  من یه شیتزو تریر ۶ماهه خریدم که رو روزنامه دستشویى میکنه اما بو میکشه تا دمه روزنامه میره میره رو روزنامه ولى آخر سر دستشوییش گوشه روزنامه میریزه که میاد بیرون فرش :)))))چیکار کنم ؟

 35. Parisa می‌گه:

  Man ye sage rod failer daram ،mitarse bere birun vase hamin faghat ru farsh dastshuee mikone,chikaresh konam??

 36. دامون می‌گه:

  سلام سارا خانم ببخشیدا ولی سگتون خیلی خره

 37. Golnar می‌گه:

  سلام من سگم اشپیتز تریر.الان ۴ سالشه،این نژاد خیلی‌ سلطه طلب.همیشه می‌خواد رئیس خون باشه!به صدای زنگ در و آدم‌های غریبه و صدای خندیدن بچه‌های کوچیک پارس می‌کنه.من به خاطره اینکه عاشق سگمم نتونستم خوب تربیتش کنم خیلی‌ لوس شده،از کسایی‌ که میخوان سگ داشته باشن خواهش می‌کنم سگتون خوب تربیت کنین چون در آینده خودشون هم اذیت میشن،من نمیتونم هیچ دوستی به خونم بیارم چون سگم خیلی‌ پارس می‌کنه و من دوست ندارم اون عصبی بشه،یعنی‌ وضع زندگیمو کامل تغییر داده!

 38. Dorna می‌گه:

  Slm man ye soal daram vaghti sagetoon dasshooyi mikone shoma bad nemishoridesh khahesh mikonam begid ممنون میشم

 39. masoud می‌گه:

  Dorna Jan hichkas vase sahesh tahaarat nmigire 🙂

 40. Nikta می‌گه:

  Salam, man Sagam 3maheshe, kheyli bahooshe faghat vaghti kac ro bade chand vaght mibine o dare khodesho loos mikone edrar mikone, bayad chi kar konam??

 41. .... می‌گه:

  واقعا برای بعضی ها متاسف هستم که سگ هایی به این نازی رو میبندن . سگ باید ازاد باشه .
  خوبه یکی هم شمارو ببنده یه جا که نتونی ازاد باشی ؟؟؟؟ واقعا شما ادم ها لایغ داشتن یک سگ رو ندارین واقعا براتون متاسفم.یکم این حیوان ها رو درک کنین…………………

 42. ملینا فدایی می‌گه:

  سلام من یک سگ ۳ ماه شیتزو تریر دارم خیلی لجبازه لطفا بیشتر راهنمایی کنید با تشکر

 43. رضا می‌گه:

  یعنی داداش آشقتم حالا دیگه هیج مانه ای برای خرید سگ نیست مادرم هم حرفی واسه قفتن نداره مرسی خیلی گلی

 44. آزی می‌گه:

  من چند روزی میشه که یک شیتزوتریر ۲.۵ ماهه اوردم.اما همه جای خونه رو کثیف کرده منم بالاجبار بیشتر میزارمش توی تراس.خیلی درمونده شدم شدیدا به راهنمایی نیاز دارم.میشه کمکم کنید چطوری میتونم باهاتون در تماس باشم خیلی سوال دارم لطفا راهنمابی کنید ممنون

 45. Potira می‌گه:

  خیلیییی ممنون از جملات تون من هنوز سگ نخریدیم تازه میخوام بخرم خیلییییی از دستشویی کرد نش میترسم :(((((۵

 46. سپهر می‌گه:

  با سلام
  من یک سگ شی واوا دارم .
  طبق نوشته های شما عمل کردم اما جایی که توی حیاط خونه برای دستشویی کردنش مشخص کردم دستشویی نمیکنه
  دو ماهه هست.
  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

 47. نگین می‌گه:

  سلام من یه هاسکی دارم میخوام یه کاری کنم که هر غذایی رو نخوره ینفر گفته هر دفعه بهش غذا میدم تو غذاش یه کم زیره بریزم که به زیره عادت کنه و فقط غذایی رو که زیره داره میخوره حالا چه کنم؟

 48. ساینا می‌گه:

  سلام‏ ‏من‏ ‏میخوام‏ ‏سگ‏ ‏تریر‏ ‏بخرم‏ ‏ایا‏ ‏نر‏ ‏بخرم‏ ‏یا‏ ‏ماده‏ ‏؟؟‏ ‏ووقتی‏ ‏که‏ ‏دستشویی‏ ‏میکنه‏ ‏باید‏ ‏اوتو‏ ‏بشوریم‏ ‏یا‏ ‏نه؟؟
  ممنون‏ ‏میشم‏ ‏جواب‏ ‏بدین‏ ‏

 49. Sara می‌گه:

  Man ye sag daram shitso terrier e k 2 maheshe taze kharidam ba edrraresh moshkel daram va in k vasash ye takhte khoshgel kharidam k bekhabe sare jash ama nemikhabe roozaye aval mikhabid ama alan ro zamin mikhabe chi kar konam ???? 🙁

 50. مهتاب می‌گه:

  من منتظر جوابم چه نژادی بیارم

 51. حمید می‌گه:

  سلام
  منم میخوام همین روزا یه سگ کوچیک آپارتمانی بگیرم.
  اگه میشه تو چند نکته راهنمایی کنید:
  ۱٫ نژادی که کوچیک باشه و بانمک
  ۲٫ مشکل دستشویی رفتنش زود حل بشه
  ۳٫ حدود قیمت یک میلیون
  ۴٫ دستشویی کوچیکی مخصوص سگ هست که اونجا کازشو انجام بده؟
  ممنون

 52. میترا می‌گه:

  سلام ممنون ادمین جان مطالب خواندنی و ارزنده ای گذاشتین دیگه از مشکلات دفع ادرار سگم نمیترسم دستت درد نکنه به امید دیدار.

 53. صفورا می‌گه:

  سلام
  من یه توله پنج ماهه پکینیز دارم الان تقریبا دو ماهه که خریدمش مشکل دستشوئیش حل شده و همیشه توی بالکن دستشویی میکنه، اما مشکلی که داره اینه که شبها همش میخواد پیش من بخوابه، تو خونه خودم چون شبها توی تابستون در بالکن رو باز میذارم ترسی ندارم از اینکه بیاد پیشم بخوابه وسط شب خودش بیدار میشه میره سر جاش دستشویی میکنه. اما به دلایلی مجبورم یکی دو ماه بذارمش پیش مادرم که خونه ویلایی هست، الان هم هوا رو به سردی میره و نمیشه در حیاط رو کلا باز گذاشت در طول شب. موندم چی کار کنم؟ آیا باید با این عادتش که میخواد نزدیک من بخوابه مقابله کنم؟ اصلا این عادتش درسته یا نه؟ ممنون از راهنمائیهای خوبتون

 54. ساقی نظرداد می‌گه:

  سلام دوستان من امروز یک توله اشمیت ۵ ماهه گرفتم میخواستم بپرسم اموزشش سخته؟

 55. آرمین می‌گه:

  سلام ببخشید من یک سگ تریر گرفتم هنوز نیووردمش تو خونه مشکلم دستشویی واقعا این کار جواب میده چون من نمی خوام حتا یک بار تو خونه دستشویی کنه و این که ریزش موش چطوری باید چیکار کنم اگه من واسش یک سطل توی بالکن بزارم و توش قطزه بریزم میره همون جا و یک سوال دیگه هم دارم واکسناش کی و چجوری و چقدر قیمتشه هر چند بار یک بار باید بره حموم و اینکه بعد دستشویی باید بشورمش لطفا منو راهنمایی کنین

 56. amir می‌گه:

  سلام من یه سگ میخوام بگیرم که صاحب قبلیش تو حیاط ازش نگهداری میکرد و هر جا که دوست داشت میتوانست ادرار کنه ولی حالا میخوام بیارمش تو اپارتمان ایا تربیت کردنش که کجا دستشویی کنه خیلی سخته؟؟؟؟؟؟لطفا جواب را برام ایمیل کنید

 57. ساقی نظرداد می‌گه:

  سلام دوستم ، اولا متشکرم چون سگ اشپیتز من با راهنمایی شما ظرف یک هفته جای دستشویی را یاد گرفت . حالا چطوری بشین و بیا و… را یاد بدم، لطفا راهنمایی بفرمایید

 58. هنگامه می‌گه:

  من یک توله تقریبا دو ماهه داشتم باورتون میشه ۱ روزه جای ادرارشو یاد گرفت الان یه دونه دیگه دارم دیوونم کرده یه هفته هر چی باهاش تمرین میکنم یاد نمی گیره

 59. Artan می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من یه هاسکی ١ ساله دارم که تربیتش عالیه حتی دست چپ و راستشم تشخیص میده ولی تنها مشکلش اینه ک از دست غریبه ها هم غذا میخوره
  راهی هست ک دیگه این کارو نکنه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • صنم می‌گه:

   اگه میخوای با بقیه راه نیاد باید از غریبه ها دورش کنی و بهش واق کردن رو یاد بدی و مردم ازش بترسن. سگ هم می فهمه کسی ازش می ترسه یانه بعد از غریبه ها دوری میکنه

 60. Zbhi می‌گه:

  Salam ye teriyer kharidam 2.5 maheshe shabe aval avordamesh roye zamin edrar mikone Hamamam birdamesh bad az in ke khoshkesh kardam baham ghahr karde chikar konam

 61. 3pid می‌گه:

  salam man ye haski daram ke 1saleshe va 2mahe ke ye tule pamernian kado gereftam pamernian adat dare shaba pisham bekhabe vase hamin haskiam kheyli laj bazi mikone soba ke bidar misham mibinam hame lebasamo ya vasayelamo pare ya kharab karde nemidonam chikar konam motasefane hardoshonam dost daram lotfan begid chikar konam ke dg inkaro nakone

 62. محمد می‌گه:

  سلام …من یه توله دوبرمن دارم میخوام گیرا بشه ولی نه زیاد یعنی وقتی کسی همراه خودم باشه کاری نداشته باشه باید چیکا کنم…

 63. ریحانه می‌گه:

  سلام من یک توله ی تریر ۵ ماهه دارم که سه ماهه که پیش منه
  مشکله من آینه که خیلی تربیت ناپذیر و شیطونه و اصلا جایی که میخام دستشویی نمیکنه شده بغلش دستشویی کنه اونجا دستشویی نمیکنه
  و یه مشکل دیگه هم دارم اینکه هوا داره سرد میشه و نمیدونم چه چوری به لباس عادتش بدم
  تمام لباشاشو پاره میکنه

 64. امین می‌گه:

  سلام ببخشید من دو تا توله دارم تو باغه نمیدونم نزژاد دارن یا نه از کجا بفهمم

  • adod می‌گه:

   سلام.دوست عزیز میتونی توی اینترنت و سایتایه خوب عکسه نژاد هارو ببینی.اگه سگت شبیه یکدوم از اون سگا بود باید بری و عکسایه تمام رگ هایه خونیه اون نژاد رو ببینی.تمام این رگ هایه خونی یه نقاط مشترکی دارن وقتی عکسو فیلمو و… از این نژاد دیدی و دربارش اطلاع کسب کردی میتونی تشخیص بدی،البته بعضی از سگ ها میکس دو نژادن که تشخیصشون یکم سخته و تخصص میخواد.

 65. Atousa می‌گه:

  یه سگ ۴٠ روزه خریدم تربیتش کردم همه چیز عالى بود تا ٢ هفته پیش که شروع کرده هرجاى خونه بجز دستشوئىه خودش مدفوع یا حتی إدرار میکنه لطفا منو به جایی وصل کنید که بتونن این معضلو برام حل کنن. ممنون

 66. پرهام می‌گه:

  خیلی عالی بود من یه سگ اشپیتز دارم که خیلی پارس میکنه چی کار کنم

 67. راشين می‌گه:

  Salam,man y tule 2mahe shitzo daram pedare maro dar ovorde,moghei k tu khune rafto amad mikonim miad laye dasto paye adam,chandbar nazdik bud lehesh konim.

 68. سعیده می‌گه:

  سلام من یه تریر ماده ۵ماهه دارم که اقیم نشده خیلی باهوشه و خیلی هم بازیگوشه تو تراس نگهش میدارم چون اونجارو لونه خودش میدونه اونجا کارشو نمیکنه ولی وقتی میاد تو خونه اولین کارش ادرار ومدفوع کردنه خیلیم زرنگه وقتی میخواد کارشو بکنه می فهمم از دستم فرار می کنه شوهرم خیلی عصبانیه مییگه باید بفروشیش اما خیلی ملوس ودوست داشتنیه سالم وسرحاله تو آپارتمان اینقدر ساکته که هنوز هیچکس نمی دونه ما سگ داریم. بنظرتون چیکار کنم که هم دستشویی این درست شه هم نظر شوهرم…ضمنا یه پسر بچه هشت ساله هم دارم که خیلی دوستش داره منتظر جوابتون هستم ممنون

  • admin می‌گه:

   باید این بی چاره یه جا دشستشویی کنه دیگه !! شما جای دستشویشو اول مشخص کن کجاست ، این هم از این سر در گمی در میاد، بعد خیلی راحت با روزنامه میتونه یاد بگیره

 69. ریحانه می‌گه:

  سلام! من الان یه هفته است که یه سگ اشپیتز ۲ماهه دارم! چهار، پنج روز در مکان دیگری برای دستشویی میبردمش، اما الان میخواهم مکانش رو عوض کنم، منتهی در جای جدیدش دستشویی نمیکند، نمیدونم چیکار کنم، لطفا کمکم کنید

  • admin می‌گه:

   سلام

   یه کم زمان میبره تا جای جدید را یاد بگیره ، یه روزنامه را به مدفوع و ادرارش آغشته کنیدو
   هر موقع خواست جای اشتباه دستشویی کنه با کلمه ( نــــه ) البته این نه باید خیلی محکم گفته شه
   دعواش کنید که بدونه داره کاره اشتباهی می کنه و اگر گوش نداد و موقعی که داره دستشویی میکنه بلندش کنید ببرید جای جدیدش، و جای دستشویی قبلیش را با آب و سرکه بشویید که بوش از بین بره که دوباره اشتباه اونجا نره

 70. ستاره می‌گه:

  سلام من تنها سگی که دوست دارم روتوایلر هست،میخوام ببینم میتونم تو خونه ازش نگهداری کنم،اذیت نمیشه ???

  • adod می‌گه:

   اگه میخوای بیاریش تویه اپارتمان میتونه سگه خوبی باشه ولی باید توی روز چند ساعتی رو برای بازی و ورزشو و اموزش و… درنظر بگیری.
   البته اینم یادت باشه درسته که روتی خیلی سگه خوبو باهوشیه و تو لیست ده نژاد باهوش دنیاس و لی یادتم نره از اون طرف تو لیست ده نژاد خطر ناک هم هست.
   خلاصه بهت بگم بهت پیشنهاد نمیکنم سگه اولت باشه حداقل باید تجربه یکی دو نژاد دیگه رو داشته باشی

 71. مروارید می‌گه:

  سلام من یه تریر ۳ماه دارم برای مدفوعش نمیدونم چیکار کنم هرجا میرسه کارشو انجام میده بعضی وقتا ادرارشم رو فرش یا جای دیگه میکنه یه راهنمایم میکنید مرسی

 72. nasersadat می‌گه:

  سلام.من یک توله ژرمن دارم وقتی پیشش میرم حیجانی میشه وادرار میکنه برای حل مشکل باید چکار کنم تشکر…

 73. سامان می‌گه:

  سلام به دوستان عزیز
  از مدیریت سایت و دوستان میخواستم اگه یک سگ شی هوا بالغ ترجیحا ماده و تربیت شده سراغ داره به بنده خبر بدین البته قیمت هم برام مهمه
  با تشکر
  در صورت امکان sms بدین بنده باهاتون تماس میگیرم

 74. رضا می‌گه:

  با سلام من ی توله ژرمن گرفتم ۲ ماهشه خیلی آرومه توله باید بازیگوش باشه یا آروم؟؟ لطفا راهنماییم کنین مر۳۰

 75. سما می‌گه:

  سلام سگ من همیشه تو حیاط دستشویی میکنم ولی الان یک ماه مبل جدید خریدم با اینکه دستشویی بیرون میکنم ولی بعضی اوقات میبینم روی مبل جیش کرده باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید

 76. ali می‌گه:

  سلام من یه سگ نژاد آکیتا دارم حدود ۴ماهشه دستشوی بیرون میکرد ولی چندوقته لج کرده تو خونه میکنه

 77. فخراعظم رستمي می‌گه:

  درود. من پنج تاپامرینین دارم یکیشون پنج سالشه ولی من موفق نشدم تربیتش کنم بسیارباهوش ولجبازه
  ویکی ازبچه هاش هم همینطورشده ولی دوتاشون اگرحواسم بهشون باشه اشتباه نمیکنن منوراهنمایی کنین
  بچه هاشش ماهه هستن

 78. Niloofar می‌گه:

  Salam admine aziz man ye sage 3maheye pamerian daram ye gooshe az otagham roozname gozashtam aksaran vaghtayi ke too otaghame hamoonja dastshooie mikone ama vaghti mibaramesh too salone khoonamoon harja bekhat edrar mikone azoon espereye talime edraram gereftam aslan fayde nadare lotfan rahnamayim konid akhe in kamelan fahmide rooye doozname dastshooie kone ama faghat zamani ke too hamoon otaghe dg kalafam karde

  • admin می‌گه:

   سلام و احترام
   سنه توله کمه ، بیشتر بهش زمان بدین و بیشتر باهاش کار کنید و فعلا جاشو محدود کنید و اگر جایی اشتباه دستشویی کرد با گفتن کلمه نـــــــه دعواش کنید و زمانی که خواست در جای اشتباه دستشویی کنه بلندش کنید ببرینش جایی که باید دستشویی کنه ، باید جایی که اشتباه دستشویی کرده را با آب و سرکه بشویید که بوی ادرار یا مدفوع از بین بره که سری بعد دوباره آنجا دستشویی نکنه
   یه کم تمرین یاد میگیره به زودی
   موفق باشید

 79. Soheyl می‌گه:

  مرسی از مطالب و اموزش خوبتون

 80. Niloofar می‌گه:

  سلام من یک توله هاسکی دارم چطوری بهش یاد بدم گاز نگیره یا توی خونه ادرار نکنه با غذاشو درست بخوره؟یا زیادی واق واق نکنه

 81. nl می‌گه:

  Ba tashakor az rahnamayi hayeh khoobetoon

 82. iman می‌گه:

  سلام
  عالی بود
  من تماس میگیرم باهاتون
  کارتون عالیه

 83. نیما می‌گه:

  سلام خیلی خوب بود

 84. melika می‌گه:

  سلام من یه توله سیبرین هاسکی یه ماه و نیمه دارم اسمش میتا تازه خریدمش و من اونو برای توالت کردن به دستشویی خونه عادت دادم به نظرم سگها خیلی نازینن

 85. hamed می‌گه:

  Salam be hameye dustane aziz va admin mohtaram ke inghad ba sabro hovsele javab midid.
  Man hodude 1 mahe dige mikham ye sag apartrmani begiram.mamnun misham agar rahnamayim konid va begid Che nejadi begiram ke badan be moshkel nakhoram bahash va Che senni bashe.rastesh dar entekhabe nejadesh vaghean mundam ke chekar bokonam.in shomareye mane jenabe admin
  Mamnun misham komakam konid

 86. hamed می‌گه:

  Admin aziz khoshhal shodam sedato shenidam montazere AXA hastam ke baram befresti

 87. سودا می‌گه:

  ممنونم من خودم یه دختر خانوم دارم هر جا گیرش بیاد دست شویى مى کرد😂

 88. امیر می‌گه:

  سلام به توله سراب هم میشه یاد داد؟

 89. حامد می‌گه:

  با تشکر از ادمین .پیجه بسیار عالی و کارآمدی بود تشکر

 90. Ali می‌گه:

  ممنون از راهنمایی ومطالب مفید آدمین محترم. من تمام مطالب رو خوندم امیدوارم مشکلم حل بشه با این زبون بسته.

 91. عباس می‌گه:

  من یه اشپیتز دارم که الان ٢ ماهشه و از ١ ماهگی پیشمه ولی متاسفانه با اینکه توی بالکن خونه واسش لونه درست کردم و روزنامه واسش گذاشتم ولی به محض اینکه از بالکن میاد بیرون ادرار و بعد مدفوعشو دقیقا وسط خونه دفع میکنه ،نمیدونم چیکارش کنم

 92. مریم می‌گه:

  عالی بود.من سگ ندارم چون هزینه خریدشو ندارم ولی همیشه ارزوی داشتن یه سگ داشتم که براش وقت بزارم و بزرگش کنم ارزوم مالتیز بود امیدوارم ک دراینده بهش برسم ولی دمتون گرم حرف ندارید فعلا که از صبح تا شب برنامه دیوارم ای کاش بیداربشم ی سگ مالتیز کنارم ببینم

 93. مریم می‌گه:

  نمیشه ینفر یه سگ مالتیز یا پامرانی بهم بده به ارزوم برسم .هزینه خرید ندارم.
  ادمین گل میکاری وسوسمون میکنی

 94. وانيا می‌گه:

  سلام من می خوام سگ بگیرم ولی مامانم میگه نجسه میشه کمک کنید چی کار کنم تا راضی بشه لطفاً

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *